Plakát k filmu: Fighter

Fighter Fighter, The

dokina.cz
8,4

Premiéra 24. 2. 2011
USA, 2010, 115 min, od 12 let

Žánr:
drama, životopisný, sportovní
Režie:
David O. Russell | celý štáb
Hrají:
Amy Adams, Christian Bale, Mark Wahlberg, Dan Marshall, Melissa Leo, Jack McGee, Jeffrey Corazzini | všichni herci

Film vypráví skutečný příběh boxera Mickyho Warea (Mark Wahlberg) a jeho neuvěřitelný vzestup ke slávě.

Micky touží po uznání v tvrdém prostředí rodného města, kde je boxerský ring chápán jako jediná možnost vykoupení z těžkostí dělnického života. Mickyho starší bratr Dickie (Christian Bale) býval šampionem a chloubou rodiny. Neustál však porážku v důležitém zápase a následná závislost na drogách ho definitivně odepsala.

Teď je to Micky, kdo se stává nadějí celé rodiny. Jeho matka (Melissa Leo) žene svou neústupností kariéru svého syna kupředu, bezohledný Dickie však selhává v roli trenéra a Mickyho sny se začínají hroutit. Nelehkou situaci Micky vyřeší rozhodnutím odtrhnout se od rodiny a sám pokračovat v cestě za úspěchem s pomocí odhodlané přítelkyně Charlene (Amy Adams). Mickymu se tím otevírá cesta k vytoužené slávě, čeká ho však ještě těžší boj než jaký zná z ringu – urovnání vztahů s matkou a bratrem, jejichž význam a síla jsou pro něj zásadní.

Drama o úsilí, lásce a hrdosti protkané vytříbeným humorem bylo oceněno dvěma Zlatými glóby.

Film vypráví skutečný příběh boxera Mickyho Warea (Mark Wahlberg) a jeho neuvěřitelný vzestup ke slávě. Micky touží po uznání v tvrdém prostředí rodného města, kde je boxerský ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 312 hlasů
 • -

Recenze filmu Fighter

 • Recenze Fighter na MovieZone

  Recenze MovieZone 90

  Christian Bale kraluje sociálnímu dramatu, které je zároveň boxerským filmem s Markem Wahlbergem v hlavní roli. Tyhle dvě věci se ale nebijí, naopak jsou organicky propojeny do emocionálně vtahujícího celku, který se špatně škatulkuje. To Fighterovi dodává zatraceně hodně zajímavých dějových zákrut, i řadu napínavých momentů v ringu a mimo něj. Cesta k finální bitvě je v tomhle případě plná skvělých hereckých výkonů, krutých vztahových veletočů a především upřímné moderní filmařiny, jakou bychom v kinech potřebovali vidět častěji. Hledáte-li snímek, který vám v kině zasadí K.O., právě jste ho našli.

Související články k filmu Fighter

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Sedm nejlepších filmů Marka Wahlberga

  Sedm nejlepších filmů Marka Wahlberga

  24. 6. 2014 07:00 Ačkoliv ve filmech pro mnoho diváků často působí jako tuctově vypadající "akční herec, jak ho znám odtamtud, však víš, ne?", má za sebou Mark Wahlberg více než dvacetiletou hereckou kariéru, během níž byl i dvakrát nominován na Oscara. To není špatné, uvážíme-li, že začínal jako mladický chuligán a rapper s přezdívkou Marky Mark. 

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Kritiky i diváky ceněný snímek FIGHTER přichází do kin

  Kritiky i diváky ceněný snímek FIGHTER přichází do kin

  21. 2. 2011 09:00 Několik dní před vyhlášením cen Americké filmové akademie přichází do českých kin film FIGHTER, nominovaný hned na sedm Oscarů. Fighter, pravdivý příběh dvou bratrů z boxerského prostředí, byl natočen ve spolupráci se skutečnými aktéry příběhu — Mickym Wardem a Dickym Eklundem.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.