Plakát k filmu: Faust

Faust Faust - Eine deutsche Volkssage

dokina.cz
8,0

Německo, 1926, 116 min

Žánr:
drama, horor, fantasy
Režie:
| celý štáb
Hrají:
Gösta Ekman, Emil Jannings, Camilla Horn | všichni herci

Je jen málo klasických látek, které by byly svou podstatou tak bytostně „kinematografické“, jako je legenda o Faustovi. Jedno z vrcholných děl německého expresionismu a světového filmu vůbec vystavěl režisér Murnau jako velkolepý střet mezi dobrem a zlem, věčností a pomíjivostí, světlem a tmou. Využívá světlo coby mystickou substanci, která proměňuje „temnou hmotu“ – vizuální efekty, triky a sugestivní kontrastní kompozice ve své době působily jako zjevení a film se tak vlastně stává jedním velkým vizuálním faustovským pokušením.

Je jen málo klasických látek, které by byly svou podstatou tak bytostně „kinematografické“, jako je legenda o Faustovi. Jedno z vrcholných děl německého expresionismu a světového ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 1 hlasů
  • -
  • -
  • -

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.