Plakát k filmu: Expendables: Postradatelní 2

Expendables: Postradatelní 2 The Expendables II

dokina.cz
6,9

Premiéra 6. 9. 2012
USA, 2012, 103 min

Žánr:
thriller, akční
Režie:
Simon West | celý štáb
Hrají:
Sylvester Stallone, Jason Statham, Liam Hemsworth | všichni herci

Barney Ross (Sylvester Stallone), Lee Christmas (Jason Statham), Yin Yang (Jet Li), Gunnar Jensen (Dolph Lundgren), Toll Road (Randy Couture) a Hale Caesar (Terry Crews) - spolu s nejnovejšími členy týmu Billy the Kidem (Liam Hemsworth) a Maggie (Yu Nan) na palubě - jsou zase spolu poté, co je Mr. Church (Bruce Willis) vyhledal pro zdánlivě snadnou práci. Úkol vypadal pro Barneyho a jeho bandu oldschoolových žoldáků jako jednoduchý výdělek. Avšak poté, co se pár věcí nepodaří a jeden člen Expendables je zabit, jsou všichni nuceni vykonat pomstu přímo na nepřátelském uzemí, kde jsou jejich šance mizivé. Odhodlaní odplatou komando rozpoutá vlnu destrukcí v poli nepřátelských sil a také zmrazí nečekané nebezpečí - 6 liber plutonia, která by bohatě postačíla k destabilizaci vlády ve světě. To je ale nic ve srovnání se spravedlností, která žene tým Expendables za ničemným padouchem, který surově zabil jednoho z nich, jejich bratra.

Barney Ross (Sylvester Stallone), Lee Christmas (Jason Statham), Yin Yang (Jet Li), Gunnar Jensen (Dolph Lundgren), Toll Road (Randy Couture) a Hale Caesar (Terry Crews) - spolu s ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 285 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu Expendables: Postradatelní 2

 • Recenze Expendables: Postradatelní 2 na MovieZone

  Recenze MovieZone 70

  Slyova parta má tentokrát za úkol přivést cosi z havarovaného letadla z východní Evropy. Rutinní mise se však změní v osobní záležitost ve chvíli, kdy je jeden z Postradatelných zavražděn. Pomsta bude hodně krvavá. Simon West si je v akčních scénách jistější než Stallone a všichni veteráni si akci pořád užívají na jedničku, přeci jenom by to ale chtělo alespoň trošku smysluplný scénář a nespoléhat se jen na hlášky a vzpomínky na staré dobré akční časy.

 • Recenze Expendables: Postradatelní 2 na fffilm

  Recenze fffilm 70

  Všichni jsou bek! Kromě Rourka. A k nim navíc Chuck, Jean-Claude a nějaká asiatka. Tolik o ději. Druzí Expendables jsou v něčem lepší než první díl, a něčem jiném zase horší. Casting je o trochu větší žrádlo, protože Willis a Schwarzenegger mají o trochu větší role a dokonce se zúčastní akční scény. Navíc přibyl Van Damme, který má něco mezi cameem a normální rolí, a jeho francouzský padouch se jmenuje "Vilain" (pro neangličtináře: To je asi jako kdyby se v českém filmu asijský padouch jmenoval "Pa Douch"). A Chuck Norris, který ale nehraje ve filmech. Filmy hrají v něm. To je tedy plus. Nejlepší filmový plakát tohoto milénia Mínus je, že scénář je o dost slabší, než v jedničce. To vás asi překvapí, protože scénář jedničky rozhodně nebyl žádné oscarové dílo. Ale scénář dvojky je opravdu jako kdyby ho vymýšlel dvanáctiletý fanoušek akčních filmů. Zdůrazňuji: "Jako kdyby ho vymýšlel dvanáctiletý", nikoliv "jako pro dvanáctileté", což je něco podstatně jiného. Téměř všechny světlé scenáristické chvilky jsou založeny na tom, že se na scéně epicky objeví nějaká stará akční hvězda, nebo pronese nějakou hlášku ze svého filmu, případně z filmu akční hvězdy, se kterou právě mluví. Například Arnold v jednu chvíli řekne Bruceovi "Yippee ki-yay", někdo jiný řekne Arnoldovi "You'll be terminated", Chuck Norris řekne jeden z "Chuck Norris Facts", a tak podobně. Ano, pousmál jsem se při tom, ale je to opravdu ten nejstupidnější a nejlínější humor, jaký se z těchto situací dá vytěžit. (Navíc v českých titulcích dost těchto narážek mizí.) Ve filmu je bohužel dost míst, ve kterých není ani akce ani legrační pošťuchování, a místo nich má být něco jako drama a napětí (neakční). To vůbec nefunguje, je to nuda, a je to ve filmu jen proto, abychom to přežili, než zase někde něco vybouchne, nebo aspoň někdo někomu řekne, že bude Bek. Josef Bek v autobuse do Lidic (ilustrační foto) Akce (představuje asi tak čtvrtinu filmu) je přitom kvalitní a brutální. Lítají litry krve, hlavy se utrhávají,  těla se rozprskávají o zeď, nože končí v krcích. Film tentokrát nerežíroval Stallone, nýbrž Simon West ( Con Air , Lara Croft: Tomb Raider ), který zvládá řemeslo velmi slušně a při akčních scénách všechno působí dostatečně výpravným dojmem. Hlavní ale je, že ve filmu hrají právě ti důchodci, kteří v něm hrají. Kdyby v něm hrál kdokoliv jiný, jeho zábavnost by byla poloviční. P.S: Na konci filmu Arnold s několika dalšími lidmi nastupuje do vrtulníku a překvapivě NEŘEKNE "Get tu da čopa" . Za co ty scenáristy platí???

Trailer k filmu

Související články k filmu Expendables: Postradatelní 2

 • Obrázek k souvisejícímu článku: 7 nejhorších tragédií, které se staly při natáčení

  7 nejhorších tragédií, které se staly při natáčení

  26. 1. 2018 11:00 Do kin zamířil třetí díl ságy Labyrint s podtitulem Vražedná léčba – nikdo by vám však neměl za zlé, že jste na tuto sérii trochu zapomněli. Labyrint se totiž vrací opožděně kvůli vážnému zranění jednoho z herců na place, které si vyžádalo víc než roční zpoždění. Ačkoliv nejsou tragédie při natáčení dnes tak časté jako dříve, nejsou ani ničím nepředstavitelným. V historii filmu se ostatně podobné události nepříznivě zapsaly do tvorby nejednoho snímku.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Neohrožený Chuck Norris slaví narozeniny, raději mu popřejte!

  Neohrožený Chuck Norris slaví narozeniny, raději mu popřejte!

  10. 3. 2017 10:00 Chuck Norris, který dnes slaví své 77. narozeniny, je známý akční herec, mistr bojových umění a mediální osobnost s čerokíjskými a irskými kořeny. Vystupoval v řadě filmů, včetně snímku Cesta draka, kde hrál s Brucem Lee. V letech 1993-2001 ztvárnil hlavní postavu televizní série Walker, Texas Ranger. Je tvůrcem vlastního bojového umění Chun Kuk Do. V posledních letech se díky své neohroženosti stal terčem mnoha vtipů po celém světě. Pojďme si dnes připomenout některé z jeho akčních snímků.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: 4 důvody, proč Chuck Norris není jako ve vtipech

  4 důvody, proč Chuck Norris není jako ve vtipech

  10. 3. 2016 09:20 Je 10. březen, a to znamená, že průkopník klišovitých postav, strojených dialog a sádrokartonových zdí Chuck Norris dnes slaví 76. narozeniny. Baráž filmových rolí a záplava internetových "vtipů" mohla vyvolat zdání, že Chuck Norris je spojením novodobého rytíře a cool frajera. Najdou se však nejméně 4 důvody, které mu jeho fazónu notně narušují. 

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.