Plakát k filmu: Drive

Drive Drive

dokina.cz
8,0

Premiéra 15. 9. 2011
2011, 100 min

Režie:
| celý štáb
Hrají:
Ryan Gosling, Carey Mulligan, Ron Perlman | všichni herci

Říkají mu Řidič. Přes den je filmovým kaskadérem, po nocích si přivydělává jako nájemný řidič zločineckých gangů. Nezajímá ho o jakou práci ten večer zrovna jde, řítí se nocí s policejními vozy v zádech. Shannon je Řidičovým učitelem i manažerem, který se ho snaží dohazovat filmovým režisérům i zlodějům, kteří za něj jsou ochotni dobře zaplatit. Shannon má v plánu koupi vozu, ve kterém by se Řidič mohl zúčastnit profesionálních závodů. Navrhne, aby se investorem stal Bernie Rose, místní boháč s pochybnými zdroji příjmů.

Samotářskému a ze svého dvojího života značně rozpolcenému Řidiči zcela změní život náhodné setkání se sousedkou Irene, se kterou tráví stále více času. Vše se však změní když je z vězění propuštěn Irenin manžel Standard. Řidič se s ním domluví na poslední loupeži, která Standardovi umožnit splatit dluh, kvůli kterému ho vydírají gangsteři. Ukáže se však, že šlo o nastraženou past. Vše se začíná komplikovat a aby Řidič ochránil sebe i Irene, musí udělat to, co umí nejlépe – řádně šlápnout na plyn.

Říkají mu Řidič. Přes den je filmovým kaskadérem, po nocích si přivydělává jako nájemný řidič zločineckých gangů. Nezajímá ho o jakou práci ten večer zrovna jde, řítí se nocí s ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 77 hlasů

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 108.17 CZK 216.62 CZK Přehrát online

Recenze filmu Drive

  • Recenze Drive na MovieZone

    Recenze MovieZone 90

    Ryan Gosling je řidič. Má nabušenou káru, milou sousedku a kladivo, se kterým bude možná muset vyřešit spoustu problémů. Nicholas Winding Refn natočil jeden z nejúchvatnějších filmů letošního roku, který není snadné hodit mezi ostatní akčňáky. Svým atmosférickým pojetím totiž trhá na kusy jejich případnou adrenalinovost a ještě u toho stíhá servírovat řadu nezapomenutelných scén. Není to film pro každého. Pokud si k němu ale najdete cestu, připravte si zatraceně vysoké hodnocení.

  • Recenze Drive na fffilm

    Recenze fffilm 70

    "Řidič" beze jména (Ryan Gosling) oficiálně pracuje v autodílně a jako kaskadér. Méně oficiálně si se svým autem vydělává při loupežích a jiných zločinech. Pak se ale tento osamělý zakouká do své sousedky (Carey Mulliganová), skamarádí se s jejím synem a posléze i s manželem. A to je chyba, protože manžel je zapleten s podsvětím a vznikne problém s tím, že hlavní hrdina je s podsvětím zapleten také, ale trochu jinak... Režisér Nicolas WInding Refn si mě získal svým filmem Bronson . Jeho nejnovější snímek je podobně stylový, hypnotický, ironický a brutální. Je přesně na té příjemné hranici, kdy už se může líbit fanouškům Wenderse nebo Soderberga, ale přitom se ještě pořád líbí mně. :) Především bych měl upozornit, že film rozhodně není akční záležitost ani kriminálka. Vzhledem k povolání hlavního hrdiny je docela důležitá informace, že se v celém filmu dočkáme celkem JEDNÉ automobilové honičky (OK, jedné a půl) a pár výstřelů. Refn má veškeré audiovizuální detaily zvládnuté do nejmenší detailů a dosahuje v tomto ohledu perfekcionalismu Finchera. To, co by mohlo být u jiných režisérů pokládáno za selhání a divný úlet (například podivně nevhodný retro-disco hudební doprovod, nebo hnusný růžový gay font v úvodních titulcích) - to je u Refna pečlivá volba a přesně definovaný střípek bizarní mozaiky. Herecký výkon Ryana Goslinga je pro film naprosto zásadní, protože víceméně nesleze z plátna a všichni ostatní mu maximálně přihrávají. Jeho postava je patřičně enigmatická, tušíme v ní něco dřímajícího démonického, a současně si z toho režisér tak trošku (ale opradu jen trošku) dělá srandu, což začne být (podobně jako v Bronsonovi ) pro diváka dost zajímavý feeling ve chvíli, kdy ty dřímající věci vybublají na povrch a dojde k pár velmi brutálním scénám. Úplně nadšený ale z filmu nejsem. Především proto, že poučen Bronsonem a první polovinou Drive jsem docela přesně odhadl, kam a především JAKÝM STYLEM se to celé bude ubírat. Refn evidentně má podobně úchylné dramatické cítění jako já, je to úžasný profesionál a asi bych si s ním dobře pokecal. Ale je mi líto, Drive mě prostě příliš "nedostal" a ani nepřekvapil. Obdivoval jsem režisérské a herecké výkony, ale necítil jsem nic k postavám, které jsem na plátně viděl. Byl bych dost nerad, kdyby Refn teď natáčel filmy pořád stejným stylem a zaškatulkoval by se. Sice by v té škatulce byl sám (podobně jako Quentin Tarantino nebo Wes Anderson), ale přece jen by mě to tolik nebavilo.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.