Plakát k filmu: DONT STOP

DonT stop DonT stop

dokina.cz
6,5

Premiéra 14. 6. 2012
Česká Republika, Slovensko, 2012, 98 min

Žánr:
drama, hudební
Režie:
Richard Řeřicha | celý štáb
Hrají:
Patrik Děrgel, Lukáš Reichl, Jiří Kocman, Jakub Zedníček, Oliver Cox, Viola Černodrinská | všichni herci

1983. Do komunistického Československa konečně dorazil PUNK naplno. Osmnáctiletý Miki (Patrik Děrgel) se svým provokativním kamarádem Dejvidem (Lukáš Reichl) nechtějí zůstat pozadu. Deska London Calling od Clash jim ukáže ten správný směr. Vezmou elektrické kytary, naježí vlasy a přestanou brát ohled na svoje okolí. NO FUTURE se stane jejich heslem.

DonT Stop je příběh o tom, co se stane během jednoho roku vašeho života, kdy nepřemýšlíte o zítřku ani o důsledcích svých rozhodnutí. Jediné co chcete, je prosadit svoje generačního právo na svůj vlastní životní styl.

1983. Do komunistického Československa konečně dorazil PUNK naplno. Osmnáctiletý Miki (Patrik Děrgel) se svým provokativním kamarádem Dejvidem (Lukáš Reichl) nechtějí zůstat ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 62 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu DONT STOP

 • Recenze DONT STOP na MovieZone

  Recenze MovieZone 60

 • Recenze DONT STOP na fffilm

  Recenze fffilm 70

  Začátek osmdesátých let v komunistickém Československu. Partička mladých kluků (okolo 17) miluje Punk, žije jím a zakládá kapelu. Což není zrovna ten správný hudební styl pro komunistické Československo... Na to, že jde o celovečerní debut, je film velmi slušně řemeslně zvládnut. Obzvlášť se mi líbil nápaditý střih, pomocí kterého jsou postavy jakoby zasazeny do dobových dokumentárních záběrů. Nejde o žádné složté digitální triky, jen o správný střih a mírnou úpravu obrazu, ale funguje to velmi dobře a vzbuzuje to dojem, že se film neodehrává ve vzduchoprázdnu. Vůbec celá dobovost je zvládnuta velmi slušným způsobem a mezi rekvizitami jsem rozpoznal ledacos, na čem jsem před 30 lety ujížděl. Před 30 lety jsem pár punkerů znal, ale blíž jsem se s nimi neseznámil, protože pro mě - slušného, málo smrdícího patnáctiletého chlapce - tenkrát byli něco jako jsou dnes ti nejšpinavější feťáci z Hlavního nádraží, a rozhodně bych se neodvážil se s nimi kamarádit nebo navštívit jejich příbytek. Díky tomuto filmu se konečně dovídám, jak to vypadalo u nich doma nebo v jejich zkušebnách v garáži. Je to zajímavé nahlédnutí do zajímavého světa, které má patřičnou atmosféru, i když pořád jsem rád, že jsem se s nimi tehdy nekamarádil. Film je především o atmosféře, a ta je většinou působivá, někdy až překvapivě dobře (riot na vesnickém koncertu). Značná část života hrdinů se nese v jakémsi punkově existenciálním "no future" oblaku, což je ztvárněno opravdu velmi dobře. Jen škoda, že některým z mladých herců dělá občas problémy úplně ideálně vyhmátnout hereckou polohu, a místo hraní tak trochu recitují. Ale jsou to (spolu s tempem, které se obzvlášť ke konci filmu místy poněkud zasekne) jen drobné chyby v jinak kvalitním castingu (víceméně neznámých mladíků). Dokonce i to předvídatelné orámování hlavního příběhu, který je vlastně flashbackem dospělého chlapa (Matonoha) na mě slušně zapůsobilo. Překvapilo mě, že i když je ve filmu hodně punkové hudby, připadala mi mnohen snesitelnější, než ty zlomky, které jsem si z minulých desetiletí pamatoval. Na následující tiskovce pak tvůrci vysvětlili, že nejde o autentický český punk z 80. let, ale o současné "méně komerční punkové kapely" (není "komerční punková kapela" oxymoron?), aby byl film zkousnutelnější pro dnešního mladého diváka. Možná to někdo bude pokládat za svatokrádež, ale připadá mi to jako velmi rozumné rozhodnutí. DONT STOP je jeden z těch poměrně vzácných českých filmů, které jsou radikální a svěží, a současně nejsou nechtěně vtipné, můžeme se u nich zabývat tím, co a jak vyprávějí a nemusíme rozebírat, že tvůrci jsou z jiného vesmíru. Dík za něj. P.S: Předpokládám, že absence apostrofu v názvu je záměrnou narážkou na výtvory začínajících českých punkerů, jako "PUNKS' NOT DEATH" a podobně.

Trailer k filmu

Související články k filmu DONT STOP

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Ve středu 24. dubna začíná přehlídka českých filmů v USA

  Ve středu 24. dubna začíná přehlídka českých filmů v USA

  24. 4. 2013 10:35 Až do 19. září potrvá největší přehlídka českých filmů ve Spojených státech amerických. Celkem sedmnáct titulů bude uvedeno na více než sedmi desítkách projekcích v deseti metropolích. Některých se účastní i jejich tvůrci, konkrétně Zdeněk Jiráský, David Ondříček a Jiří Menzel. Masovou prezentaci české kinematografie, která začne už 24. dubna, připravila Česká centra.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Mezi 11 soutěžními filmy Finále budou Hořící keř a Ve stínu

  Mezi 11 soutěžními filmy Finále budou Hořící keř a Ve stínu

  18. 3. 2013 08:59 O Zlatého ledňáčka bude v Plzni na festivalu českých celovečerních filmů Finále 2013 soutěžit 11 z 25 snímků natočených v ČR od loňského do letošního dubna. O přízeň poroty se budou ucházet snímky Až do města Aš, Bez doteku, Don't Stop, Hořící keř, Konfident, Můj pes Killer, Odpad město smrt, Polski film, Posel, Ve stínu a Záblesky chladné neděle. Dalších 14 českých hraných či animovaných snímků uvidí diváci v týdnu od 21. do 27. dubna mimo soutěž, řekla ČTK koordinátorka přehlídky Eva Košařová.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: DonT Stop

  DonT Stop

  10. 6. 2012 13:36 Tahle hudba ti zničí budoucnost! Je ti taky osmnáct? Něco tě nesnesitelně štve a chceš to dostat ze sebe ven? Možná je nejvyšší čas s tím začít něco dělat...

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.