Plakát k filmu: Doba ledová 4: Země v pohybu

Doba ledová 4: Země v pohybu Ice Age: Continental Drift

dokina.cz
5,7

Premiéra 28. 6. 2012
USA, 2012, 94 min

Žánr:
komedie, dobrodružný, rodinný, animovaný
Režie:
Steve Martino | celý štáb
Hrají:
Queen Latifah, John Leguizamo, Chris Wedge, Ray Romano | všichni herci

Po třech letech se vrací oblíbená mamutí rodinka Mannyho, Ellie, jejich teenagerské dcerunky Broskvičky, lenochoda Sida, šavlozubého tygra Diega a potřeštěného krysoveverčáka Scratta, aby prožili nové napínavé dobrodružství. Právě Scratt, se svou vášní pro žaludy a jejich ukrýváním totiž způsobí katastrofu nevídaných rozměrů. Podaří se mu zasadit svůj žalud takovým způsobem, že pradávná Pangea začne praskat a lámat se na jednotlivé kontinenty a díky pohybu litosférických desek dojde i k rozdělení naší prehistorické party. Ellie a Broskvička zůstanou na jednom kontinentu a Many, Sid a Diego jsou unášeni proudem na ledové kře hluboko do širého oceánu.

Ať to stojí, co to stojí, naši tři odvážní přátelé se musí dostat zpátky domů a při tom na ně čeká nejedno velké dobrodružství. Při cestě zpět jim dají zabrat nejenom mořské bouře, přílivové vlny a mořské příšery, ale musejí zvládnout i první společné soužití na jedné malé kře a tak se můžeme těšit na řadu komických scén plných vzájemného špičkování. Shodou okolností a náhod se na jejich provizorní loď, kterou si vytvořili z ledovce, dostane i Sidova babička, kterou skupinka zachrání v příboji mořských vln. Už, už se zdá, že naše partička kamarádů bude zachráněna, když se z oparu mlhy vynoří loď, jenže její podivínská posádka na palubě ani v nejmenším nehodlá našim kamarádům pomoci. Naopak, všichni jsou zajati a dostávají se do ještě větší šlamastiky. Jak to s našimi oblíbenými pravěkými hrdiny dopadne, se přijďte podívat do kin od 28. června.

Po třech letech se vrací oblíbená mamutí rodinka Mannyho, Ellie, jejich teenagerské dcerunky Broskvičky, lenochoda Sida, šavlozubého tygra Diega a potřeštěného krysoveverčáka ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 517 hlasů

Kde se podívat online?

258.39 CZK Přehrát online

Recenze filmu Doba ledová 4: Země v pohybu

Trailer k filmu

Související články k filmu Doba ledová 4: Země v pohybu

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Který z filmů Doba ledová je vaším nejoblíbenějším?

  Který z filmů Doba ledová je vaším nejoblíbenějším?

  16. 1. 2017 18:06 Je tomu půl roku, co vtrhla do českých kin Doba ledová: Mamutí drcnutí, jako zatím poslední z úspěšné série animovaných filmů pro celou rodinu. Při této příležitosti můžete hlasovat, který z filmů o zvířecích kamarádech, zažívajících spoustu dobrodružství, máte nejraději.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové trháky na konci roku přilákaly Čechy do kin

  Filmové trháky na konci roku přilákaly Čechy do kin

  24. 1. 2013 15:00 Návštěvnost a tržby tuzemských kin loni zachránily filmové trháky v závěru roku. Nejen agent 007, upíří lovestory a tolkienovské fantasie přilákaly do kin 11,18 milionu diváků, tedy o čtyři procenta meziročně více. Tržby stouply o pět procent na 1,28 miliardy korun. V prosinci se zvýšila průměrná cena vstupenky na 120 Kč. Vyplývá to z údajů, které zveřejnila Unie filmových distributorů (UFD).

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Bondovka Skyfall má v Česku na kontě už přes 350.000 diváků

  Bondovka Skyfall má v Česku na kontě už přes 350.000 diváků

  14. 11. 2012 17:22 Už 351.121 diváků přišlo od konce října na nejnovější bondovku Skyfall. Podle diváckých výsledků je nejúspěšnějším filmovým projektem o agentu 007 v českých kinech; dosud v návštěvnosti vedlo Casino Royale, na které před šesti lety zavítalo 264.614 lidí.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.