Plakát k filmu: Dívka na koštěti

Dívka na koštěti Dívka na koštěti

dokina.cz
7,6

Československo, 1972, 76 min

Žánr:
komedie, dobrodružný, rodinný, fantasy, pohádka
Režie:
Václav Vorlíček | celý štáb
Hrají:
Helena Růžičková, Stella Zázvorková, František Filipovský, Josef Bláha, Jan Kraus, Josef Kolb, Petra Černocká, Karel Houska, Miriam Kantorková | všichni herci

Václav Vorlíček, Miloš Macourek a Hermína Franková jsou autory komedie Dívka na koštěti o mladé čarodějnici, která dala přednost životu mezi lidmi před výsadami nadpřirozených bytostí. Příběh o Saxaně, jak se začínající čarodějnice jmenuje, není jen návratem do světa pohádek, dětských snů a fantazie, ale především konfrontací se světem konkrétním a reálným. Saxana, která uteče z pohádkové říše a seznámí se s dobrem i zlem skutečného lidského světa, se nakonec přece jen rozhodne mezi lidmi zůstat, protože zde našla něco víc, než jí mohly poskytnout čarodějnické síly, totiž opravdový lidský cit.

Václav Vorlíček, Miloš Macourek a Hermína Franková jsou autory komedie Dívka na koštěti o mladé čarodějnici, která dala přednost životu mezi lidmi před výsadami nadpřirozených ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 1044 hlasů
  • -
  • -
  • -

Trailer k filmu

Související články k filmu Dívka na koštěti

  • Obrázek k souvisejícímu článku: Čarodějky a magie ve filmu. Připravte se na nedělní slet

    Čarodějky a magie ve filmu. Připravte se na nedělní slet

    28. 4. 2017 10:29 Kouzla, čáry a magie... to vše se nám vybaví, když se řekne čarodějnictví. Ve většině kultur je spojováno především s ženami a také s působením zla pomocí magie. V neděli nás čeká tradiční pálení čarodějnic a proto vám přinášíme snímky všech možných žánrů, které mají společnou právě přítomnost čarodějnic a nadpřirozena.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.