Plakát k filmu: Dívka, která si hrála s ohněm

Dívka, která si hrála s ohněm Girl Who Played with Fire, The

dokina.cz
6,6

Premiéra 11. 11. 2010
Německo, Švédsko, Dánsko, 2010, 129 min, od 15 let

Žánr:
thriller, mystery, kriminální
Režie:
| celý štáb
Hrají:
Magnus Krepper, Michael Nyqvist, Noomi Rapace, Lena Endre, Peter Andersson, Sofia Ledarp, Per Oscarsson | všichni herci

Novinář spolupracující s časopisem Milénium a jeho partnerka jsou zavražděni krátce před publikováním materiálu o dětské prostituci, korupci a obchodu s bílým masem. Na zbrani nalezené na místě činu se najdou otisky Lisbeth Salanderové (Noomi Rapace), která se po roce stráveném v zahraničí vrátila zpět do Švédska, aby svému poručníkovi připomněla jejich starou dohodu. Její poručník je ale brzy nalezen mrtvý a Lisbeth je i v tomto případě podezřelou číslo jedna. Policie po Lisbeth zahajuje celostátní pátrání, podporované mediální kampaní, ve které se vytahují na světlo skandální informace o její potenciální nebezpečnosti a problematické minulosti. Novinář Mikael Blomkvist (Michael Nyqvist) je ale přesvědčen o její nevině…

Film Dívka, která si hrála s ohněm je natočen podle druhé částí trilogie „Millenium“, švédského novináře a spisovatele Stiega Larssona (1954-2004). Od roku 2005, kdy ve Švédsku vyšla první kniha, se celá trilogie stala velkým mezinárodním bestsellerem s 21 milióny prodanými knihami ve více než 40 zemích. Sám Larsson se bohužel velkého triumfu svého díla nedožil – zemřel náhle v roce 2004, krátce poté co předal rukopisy knih svému švédskému vydavateli.

Novinář spolupracující s časopisem Milénium a jeho partnerka jsou zavražděni krátce před publikováním materiálu o dětské prostituci, korupci a obchodu s bílým masem. Na zbrani ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 227 hlasů

Recenze filmu Dívka, která si hrála s ohněm

 • Recenze Dívka, která si hrála s ohněm na MovieZone

  Recenze MovieZone 60

  Opět jde po krku (nebo jiných partiích) mužům, kteří nenávidí ženy, tentokrát aby očistila své jméno a zjistila něco o své vlastní minulosti. Druhý díl trilogie Milénium nemá atmosféru, precizní filmový look a propracovanou zápletku jedničky, ale pokud chcete vědět víc o Lisbeth Salander a vidět ji v lesbické erotické scéně, neotálejte.

Trailer k filmu

Související články k filmu Dívka, která si hrála s ohněm

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Fincherův film Muži, kteří nenávidí ženy dostane pokračování

  Fincherův film Muži, kteří nenávidí ženy dostane pokračování

  10. 4. 2015 11:00 Na vlně zájmu o švédské detektivky a především o trilogii Milénium spisovatele Stiega Larssona natočil americký režisér David Fincher první díl série o novináři Mikaelu Blomkvistovi nazvaný Muži, kteří nenávidí ženy. Nyní se chystá konečně pokračování. A bez Finchera.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Dívka, která si hrála s ohněm

  Dívka, která si hrála s ohněm

  7. 11. 2010 08:00 Filmové zpracování druhého dílu slavné knižní trilogie Stiega Larssona.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Kriminální thriller Dívka, která si hrála s ohněm přichází do kin v listopadu

  Kriminální thriller Dívka, která si hrála s ohněm přichází do kin v listopadu

  29. 10. 2010 18:15 Pod názvem Dívka, která si hrála s ohněm se v českých kinech 11. listopadu objeví švédský kriminální thriller režiséra Daniela Alfredsona. Zpracování druhého dílu slavné knižní trilogie Stiega Larssona Milénium dnes na pracovní projekci uvedla společnost Bontonfilm. Do kin tento více než dvouhodinový napínavý snímek uvede od 11. listopadu ve třinácti kopiích.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.