Plakát k filmu: Dívka, která kopla do vosího hnízda

Dívka, která kopla do vosího hnízda Girl Who Kicked the Hornet's Nest, The

dokina.cz
6,0

Premiéra 16. 12. 2010
Německo, Švédsko, Dánsko, 2009, 148 min, od 15 let

Žánr:
thriller, drama, kriminální
Režie:
| celý štáb
Hrají:
Michael Nyqvist, Noomi Rapace, Lena Endre, Sofia Ledarp, Per Oscarsson, Magnus Krepper | všichni herci

Lisbeth Salanderová plánuje pomstu. Chce se pomstít lidem, kteří se ji pokusili zabít, a také vládním institucím, které jí téměř zničily život. Zásadní komplikací je ale kulka, která jí uvízla v hlavě. Lizbeth leží pod přísným dozorem na jednotce intenzivní péče s nepatrnou šancí na uzdravení. Pokud se jí to povede, bude souzena za tři vraždy a jeden pokus o vraždu. Už tak bezvýchodnou situaci ještě vyhrocuje jiný pacient, který leží ve stejné nemocnici - její vlastní otec Alexander Zalaščenko, který se chce své dcery jednou provždy zbavit. Lisbeth totiž znamená nebezpečí pro něj i pro “Sekci” – nelegální skupinu uvnitř tajné policie, která mimo jiné odpovídá za to, že tenhle bývalý agent sovětské výzvědné služby zůstane i nadále v utajení.

Novinář Michael Blomkvist se rozhodne, že nenechá Lisbeth v rukou státní spravedlnosti a požádá svoji sestru advokátku, aby Lisbeth u soudu zastupovala. Pokud Lisbeth přežije, bude muset s její pomocí prokázat svou nevinu a přimět soud a veřejnost, aby uvěřili jejímu neuvěřitelnému příběhu, v němž figuruje řada významných lidí, kteří se dopouštěli nebo alespoň tolerovali bezprecedentní násilí vůči bezbranným spoluobčanům ve snaze udržet se u moci. V souvislosti se soudem proti Lisbeth chystá nakladatelství Millennium zvláštní číslo, které má odhalit totožnost těchto lidí a jejich napojení na “Sekci”. Ta má ale dost prostředků a metod na to, aby tenhle „požár“ uhasila, ještě než se doopravdy rozhoří. Stačí umlčet Lisbeth a pisálka Blomkvista.

Film Dívka, která kopla do vosího hnízda je adaptací třetí části trilogie „Millenium“, švédského novináře a spisovatele Stiega Larssona (1954-2004). Od roku 2005, kdy ve Švédsku vyšla první kniha, se celá trilogie stala velkým mezinárodním bestsellerem s 21 milióny prodanými knihami ve více než 40 zemích. Sám Larsson se bohužel velkého triumfu svého díla nedožil – zemřel náhle v roce 2004, krátce poté co předal rukopisy knih svému švédskému vydavateli.

Lisbeth Salanderová plánuje pomstu. Chce se pomstít lidem, kteří se ji pokusili zabít, a také vládním institucím, které jí téměř zničily život. Zásadní komplikací je ale kulka, ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 259 hlasů
 • -

Kde se podívat online?

Přehrát online

Recenze filmu Dívka, která kopla do vosího hnízda

 • Recenze Dívka, která kopla do vosího hnízda na MovieZone

  Recenze MovieZone 50

  V podstatě zbytečný epilog k Dívce, která si hrála s ohněm, ve kterém se Lisbeth Salander vyléčí ze zranění, naježí si číro a pak apaticky sleduje, jak její dobrodinci smetou z povrchu zemského některé vedlejší padoušské postavy, co zbyly z dvojky. Nečekejte žádná nová odhalení, natož překvapení. Není to napínavé, ani kdovíjak dobře natočené či zahrané, místy se z toho dokonce stává nechtěná komedie. Zlatá jednička!

Trailer k filmu

Související články k filmu Dívka, která kopla do vosího hnízda

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Fincherův film Muži, kteří nenávidí ženy dostane pokračování

  Fincherův film Muži, kteří nenávidí ženy dostane pokračování

  10. 4. 2015 11:00 Na vlně zájmu o švédské detektivky a především o trilogii Milénium spisovatele Stiega Larssona natočil americký režisér David Fincher první díl série o novináři Mikaelu Blomkvistovi nazvaný Muži, kteří nenávidí ženy. Nyní se chystá konečně pokračování. A bez Finchera.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.