Plakát k filmu: Dědeček automobil

Dědeček automobil Dědeček automobil

dokina.cz
6,4

1956

Režie:
Alfréd Radok | celý štáb
Hrají:
Karel Höger, Otomar Krejča, Raymond Bussières, Ginette Pigeon, Luděk Munzar, Radovan Lukavský, Jiří Sehnal, Josef Hlinomaz, Annette Poivre, Antonín Šůra, Svatopluk Beneš, Miloš Kopecký, Josef Schwarz, Jiří Hoyer, Miroslav Svoboda, Miloš Forman, Antonín Jedlička, Josef Příhoda, Jiří Lír, Adolf Branald, Jiřina Bohdalová, Václav Wasserman, Karel Pavlík, Milan Mach, Miroslav Zounar, Vladimír Menšík, Pavel Landovský, Josef Kobr, František Novák | všichni herci

Z knížky Adolfa Branalda - obsahující několik slavných kapitol z historie našeho motorismu v době jeho začátků - vybrali autoři scénáře příběh dramatického průběhu dvou ročníků mezinárodního motocyklového závodu v Dourdanu ve Francii (v roce 1904 a 1956) a historii kolem Kolovratova vítězství v automobilovém závodu do vrchu se startem a cílem ve francouzském městečku Gaillonu.

Ve filmu jsou oba závody viděny očima mladého českého automechanika Františka Projsy, jednoho z té dlouhé řady bezejmenných hrdinů, kteří celý svůj život věnovali práci na zdokonalování motorových vozidel, bez nichž bychom dodnes jezdili v kočáře. Na osudu Fr. Projsy film divákům ukazuje, že žádné opravdové vítězství není lehké, že je k němu potřeba mnoho práce a boje, vynalézavosti, houževnatosti a důvtipu.

Z knížky Adolfa Branalda - obsahující několik slavných kapitol z historie našeho motorismu v době jeho začátků - vybrali autoři scénáře příběh dramatického průběhu dvou ročníků ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 157 hlasů
  • -
  • -
  • -

Související články k filmu Dědeček automobil

  • Obrázek k souvisejícímu článku: Populární herec Luděk Munzar oslaví osmdesátiny

    Populární herec Luděk Munzar oslaví osmdesátiny

    20. 3. 2013 10:00 Herec a režisér Luděk Munzar, který dnes slaví 80. narozeniny, patřil přes tři dekády k oporám pražského Národního divadla a je znám z desítek televizních filmů a seriálů. Kromě toho se výrazně uplatnil v rozhlase a dabingu, jeho hlasem například v Česku ve většině filmů mluví americký herec Paul Newman. 

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.