Plakát k filmu: Dálnice 60

Dálnice 60 Interstate 60

dokina.cz
7,8

2002

Žánr:
thriller, komedie, dobrodružný, drama, sci-fi, mystery, fantasy
Režie:
Bob Gale | celý štáb
Hrají:
James Marsden, Gary Oldman, Matthew Edison, Chris Cooper, Amy Smart, Ann-Margret, John Bourgeois, Christopher Lloyd, Art Evans, Daniel Kash, Amy Jo Johnson, Kurt Russell, Rebecca Jenkins, Deborah Odell, Michael J. Fox, Mark Lutz, Wayne Robson | všichni herci

Většina národů světa má své tvory, kteří jim plní přání. V Asii to jsou draci a opice, v Irsku skřítkové, jinde v Evropě zase lesní víly a duchové. Jen Američané nikoho nemají. Tedy kromě O. W. Granta. Do života nadějného kreslíře Neila Olivera vstoupil tento tajemný zrzavý muž s červeným motýlkem a dýmkou v podobě opičí hlavy 18. září, v den Oliverových dvaadvacátých narozenin. Neil si tehdy přál odpovědi na otázky a Grant ho proto poslal na cestu plnou dobrodružství, na stovky kilometrů dlouhou pouť po neexistující dálnici I 60. Má doručit balíček a přitom poznat sebe sama.

Většina národů světa má své tvory, kteří jim plní přání. V Asii to jsou draci a opice, v Irsku skřítkové, jinde v Evropě zase lesní víly a duchové. Jen Američané nikoho nemají. ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 249 hlasů
  • -
  • -

Recenze filmu Dálnice 60

  • Recenze Dálnice 60 na fffilm

    Recenze fffilm 80

    Zrzavý podivín O.W. Grant (Gary Oldman) je myticko-pohádková postava, potomek irských leprechaunů. Celým jménem se jmenuje "One Wish Grant" a když ho potkáte, splní vám přání. Jedno přání. Takže pozor na to, co si přejete, protože O.W. Grant je tak trochu svině. Dejme tomu, že si například přejete "žít se svou ženou šťastně až do smrti" - takže následně umřete na svatební cestě... Neal (James Marsden) je mladý muž, který se právě rozhoduje, co dělat se svým životem. A protože má přání, vydává se na bizarní cestu napříš USA, po dálnici, která neexistuje, a potkává bizarní lidičky. Nejen O.W. Granta, ale i lidi, které v minulosti ovlivnil. A zažívá bizarní historky, aby nakonec našel odpověď na kardinální otázku svého života. Možná.... Interstate 60 je film z roku 2002, který napsal a režíroval (jako dosud svůj jediný "plnohodnotný" celovečerní film) Bob Gale, scenárista Návratů do budoucnosti (což vysvětluje přítomnost Christophera Lloyda a ještě nevibrujícího Michaela J. Foxe).

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.