Plakát k filmu: Czech Made Man

Czech Made Man Czech Made Man

dokina.cz
6,2

Premiéra 28. 4. 2011
Česká Republika, 2011, 90 min

Žánr:
komedie, drama
Režie:
Tomáš Řehořek | celý štáb
Hrají:
Kateřina Brožová, Tomáš Matonoha, Petr Čtvrtníček, Jan Budař, Zdeněk Srstka, Ester Kočičková, Martin Písařík, Jan Antonín Duchoslav, Václav Havel | všichni herci

Příběh sleduje jednu nečítankovou kariéru. Od otloukánka z chudé rodiny alkoholika, ke králi internetových domén. Nemožné je možné, padají normy, konvence, pravidla.

Už jako kluk pochopí, že spolehnout se musí jedině sám na sebe. „Totáčem“ 80. let kličkuje nepříliš vzorově a přelomový listopad prožije rovněž nezvykle - mezi blázny v léčebně.

Po revoluci už to jede, ba letí. Nahoru, ale i dolů. Do Německa a zpátky. Na Pankrác a zpátky. Do Číny a zpátky. Vše je tak snadné, až je to k smíchu (ale i tzv. „vo hubu“). Může za ten rozlet chytrost nebo vychytralost? Z netušených a nekonečných možností internetu vyroste ve finále virtuální blahobyt. Hrdina má všechno, dokonce plánuje hodně netradiční rodinu… Vypadá to na happyend, ten se ovšem stylově zvrtne.

Příběh sleduje jednu nečítankovou kariéru. Od otloukánka z chudé rodiny alkoholika, ke králi internetových domén. Nemožné je možné, padají normy, konvence, pravidla. Už jako ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 640 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu Czech Made Man

 • Recenze Czech Made Man na MovieZone

  Recenze MovieZone 60

  Jakub chtěl v životě vždycky jen jednu jedinou věc. Prachy. A už od dětství dělal všechno pro to, aby je měl. Seznamte se s jedním takovým obyčejným klukem, který dokázal dobýt svět. Několikrát. Ale vždycky jen na chvilku. Czech Made Man je celkem zábavná černá komedie o české vyčůranosti, které podráží nohy nepříliš dobrý scénář, ale díky světové režii Tomáše Řehořka byste ji rozhodně neměli minout.

 • Recenze Czech Made Man na fffilm

  Recenze fffilm 60

  Jan Budař vypráví svůj příběh úchyla, který se z malého podvodníčka vypracoval na multimilionáře a pak zase zpátky (a pak možná zase zpátky). Zřejmě jsme dosáhli dalšího milníku ve filmové propagaci. Trailer tvrdí, že film je "Absolutní pecka letošního jara", aniž by na něj vyšla jediná recenze a aniž by něco utržil... Ale k věci: Režiséru Tomáši Řehořkovi je DVACET ČTYŘI LET a má úžasný řemeslný talent. Podobně jako trailer je audiovizuálně nadupaný celý jeho film. Divoká kamera, divoký střih, extrémně zpomalené záběry, je tam všechno a ještě mnohem víc. Když začal Budařův hrdina vyprávět, jak byl už od dětství recidivista a jak se dostal k podvodům ve velkém, tetelil jsem se radostí, jak to všechno efektně vypadá a zní a nemohl jsem se dočkat, až bude postava konečně dostatečně představena a začne zápletka. Bohužel, nejenže až do konce filmu nezačne zápletka, ale ani není pořádně představen ten hlavní hrdina! Celý film sledujeme epizodky z hrdinva života, které se točí kolem podvodů, vydělávání a prodělávání peněz, a různých neřestí (bordely, drogy, gambling). Každá ta epizoda skončí nějakým nezajímavým způsobem (buď hrdina ještě víc zbohatne, nebo někdo podrazí jeho), a následuje další epizoda. Nepozorujeme žádný vývoj hrdinovy postavy, natož nějaké jiné postavy. Žádné poučení, žádný dramatický oblouk, který by kamkoliv směřoval... Ale audiovizuálně nabušené je to pořád. Dost to připomíná nějaký slabší film Guye Ritchieho. Budař je prvoplánovitě vtipný tím, jak mluví ("No jako že normálka, vole, tak jsem to prostě jakože tak vole narafičil, jako abysme ho podfoukli, neasi, vole, jasný ne?"), což vzbudí na tváři méně náročného diváka úsměv, ale ten se postupně změní ve smutek, když zjistíme, že toto má být hlavním zdrojem humoru v celém filmu. Jinak se vtipy točí kolem toho, že někdo komicky vypadá nebo že se z hezké kurvy vyklube transsexuál. Pokud to měla být nějaká satirická sonda do prohnilosti českého byznysu, nepovedla se stejně tragicky jako Ulovit miliardáře . Vyprávění je záměrně poněkud snové a nekonzistentní. Například hrdina obdaruje PŘED REVOLUCÍ Václava Havla, který vypadá JAKO DNES, sám na tuto podivnost upozorní a podiví se jí. Takovéto náznaky jsou ale ve filmu velmi občasné, spíše matoucí, a ukazují, že by se měl Tomáš Řehořek více věnovat jiným aspektům natáčení filmu, než jeho technické stránce (kterou má zvládnutou dokonale, možná nejlépe mezi současnými českými režiséry). Prozatím jsem tedy poněkud zklamán a musím se spokojit s konstatováním, že by Řehořek rozhodně měl režírovat nový Mortal Kombat nebo další Rychle a zběsile . P.S: Není jasné, jak PŘESNĚ se vlastně oficiálně tento film jmenuje. V jeho titulcích stojí "CZECHMADEM@N", v tiskových materiálech se píše "Czech Made Man" neo "Czech-Made Man" nebo "Czech-Made-Man"... P.P.S: Odpověď na nejzásadnější otázku: Je tam full frontal. Transvestitův.

Související články k filmu Czech Made Man

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.