Plakát k filmu: Čtvrtý druh

Čtvrtý druh The 4th Kind

dokina.cz
4,5

Premiéra 28. 1. 2010
USA, 2009, 98 min

Žánr:
thriller, sci-fi, mystery, horor
Režie:
Olatunde Osunsanmi | celý štáb
Hrají:
Elias Koteas, Enzo Cilenti | všichni herci

V roce 1972 byla stanovena stupnice vyšetřování případů s podezřením účasti mimozemské iteligence. Zpozorování UFO bývá označeno jako první druh setkání, shromáždění důkazů znamená druhý stupeň, kontakt s mimozemšťany je druhem třetím. Poslední, čtvrtý druh setkání, označuje únos. Dokumentace třetího a čtvrtého druhu setkání neexistovala. Donedávna.

Provokativní thriller Čtvrtý druh je natočen podle skutečných událostí v odlehlém městě Aljašky, kde od šedesátých let dochází k záhadnému mizení lidí. Tento jev nebyl nikdy uspokojivě vysvětlen.

Díky natáčení psychologických sezení s traumatizovanými pacienty objevila a shromáždila doktorka Abigail Tylerová (Milla Jovovich) extremně znepokojující důkazy o setkání čtvrtého druhu, které vedly k obnovení vyšetřování záhadných zmizení.

V roce 1972 byla stanovena stupnice vyšetřování případů s podezřením účasti mimozemské iteligence. Zpozorování UFO bývá označeno jako první druh setkání, shromáždění důkazů ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Vaše hodnocení: 1409 hlasů
  • -
  • -

Recenze filmu Čtvrtý druh

  • Recenze Čtvrtý druh na MovieZone

    Recenze MovieZone 30

    Milla Jovovich polodokumentárně odhaluje pravdu o mimozemských únosech a člověk neví, jestli si z něho režisér celou dobu dělá srandu, nebo jestli ten chaos na plátně myslí vážně. Výsledek je však bohužel žalostně režijně nezvládnutý, jen minimálně děsivý a často vyloženě otravný. Do kina choďte jen v případě, že si myslíte, že vás každé úterý v noci unáší mimozemšťané a zkoumají vaše tenké střevo.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.