Plakát k filmu: Croodsovi 3D

Croodsovi Croods, The

dokina.cz
6,7

Premiéra 21. 3. 2013
USA, 2013, 98 min

Žánr:
komedie, dobrodružný, rodinný, animovaný
Režie:
Chris Sanders | celý štáb
Hrají:
Nicolas Cage, Ryan Reynolds, Emma Stone, Catherine Keener, Clark Duke, Cloris Leachman | všichni herci

Dobrodružná animovaná komedie vypráví příběh první pravěké rodiny na světě, která se jmenuje Croodsovi. Taťka Grug miluje a chrání svou rodinu. Řídí se svéráznou filozofií pro přežití „Strach je dobrý, změna špatná“, a drží se jí až do chvíle, kdy dojde k zničení jejich rodinné jeskyně, kde doposud spokojeně bydleli. Grug je nakonec nucen uznat, že lepší než zde jen přežívat, je začít znovu opravdu žít někde jinde. A tak Croodsovi podniknou cestu do neznáma, ohromující výlet do krajiny plné nejrůznějších, neuvěřitelných a a někdy i pěkně nebezpečných stvoření. Jejich pohled na svět se díky tomu navždy změní. Croodsovi čeká velká zkouška, ale také největší dobrodružství jejich života.

A kdo všechno do rodiny Croodsových vlastně patří? Těší se na vás autoritativní taťka Grug se svou zásadovou, podobně drsně laděnou ženou Uggou a s třemi svéráznými dětmi: nejmladší čtyřletou uličnicí Sandy, rebelující puberťačkou Iškou a devítiletým Thunkem, který by si přál být skvělým lovcem jako jeho otec, ale zatím mu k naplnění snu toho dost chybí… Součástí této jedinečné prehistorické rodinky je i babi, Grugova pravěká a trochu divoká tchyně. A navíc se ke Croodsům ještě připojí Boy, okouzlující mladík, který má na svém kontě některé skvělé objevy - například oheň nebo boty. A tak se Boy stává tím, kdo Croodsovým představí nové možnosti a nový svět. V něm ovšem čekají i další podivuhodní tvorové. Někteří jsou roztomilými mazlíčky a jiní zase nejdou pro ránu nebo pěkný kousanec daleko. Ostatně už jejich jména něco naznačují: Krokoštěně, Myšlon, Bouchač, Pásek, Pštrovce nebo Medvědí sova …

Dobrodružná animovaná komedie vypráví příběh první pravěké rodiny na světě, která se jmenuje Croodsovi. Taťka Grug miluje a chrání svou rodinu. Řídí se svéráznou filozofií pro ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 144 hlasů
 • -

Trailer k filmu

Související články k filmu Croodsovi 3D

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Nový Star Trek je kasovním trhákem, očekávání ale nepřekonal

  Nový Star Trek je kasovním trhákem, očekávání ale nepřekonal

  21. 5. 2013 09:00 Legendární kosmická loď Enterprise o minulém víkendu v tržbách překonala akční podívanou Iron Man i pestrobarevný snímek Velký Gatsby. Podle odhadů vydělal nový sci-fi film Star Trek: Do temnoty režiséra Jeffreyho Jacoba Abramse asi 70 milionů dolarů (přes 1,4 miliardy Kč). Hollywood ale očekával více, neboť první Abramseův startrekový film v roce 2009 během prvního víkendu v kinech vydělal 75 milionů dolarů (přes 1,5 miliardy Kč).

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Akční Iron Man 3 stále vede návštěvnost kin

  Akční Iron Man 3 stále vede návštěvnost kin

  15. 5. 2013 10:45 V čele žebříčku návštěvnosti tuzemských kin je už podruhé akční podívaná Iron Man 3 s Robertem Downeym Jr. v hlavní roli. O víkendu ji zhlédlo 62.471 diváků a utržila 7,5 milionu korun.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Akční sci-fi Nevědomí vede opět návštěvnost českých kin

  Akční sci-fi Nevědomí vede opět návštěvnost českých kin

  30. 4. 2013 09:47 Akční sci-fi Nevědomí s Tomem Cruisem, Olgou Kurylenkovou a Morganem Freemanem v hlavních rolích je opět v čele žebříčku návštěvnosti českých kin. O víkendu přilákala 14.167 diváků.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.