Plakát k filmu: Cosi je ve vzduchu

Cosi je ve vzduchu Après mai

dokina.cz
6,4

Premiéra 10. 10. 2013
Francie, 2012, 122 min

Žánr:
drama
Režie:
Olivier Assayas | celý štáb
Hrají:
Lola Créton | všichni herci

Paříž, sedmdesátá léta jsou v plném proudu – duch května 1968 stále víří vzduch. Mladý Gilles propadá nejedné bouřlivé lásce. Nejde jen o střídání slečen, vášeň v protagonistovi probouzí hlavně jeho umělecké ambice, rozmanité múzy a levicový revolucionářský zápal. Živelný francouzský snímek Après mai (Something in the Air, 2012) nezapře autobiografické prvky. Režisér Olivier Assayas, který minulý rok osobně navštívil Febiofest, prožil své mládí právě v této pokvětnové době a jeho kroky, podobně jako hlavní postavu, ovlivnila levicová politika a také umělecká ctižádost.

Paříž, sedmdesátá léta jsou v plném proudu – duch května 1968 stále víří vzduch. Mladý Gilles propadá nejedné bouřlivé lásce. Nejde jen o střídání slečen, vášeň v protagonistovi ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Vaše hodnocení: 0 hlasů
  • -
  • -
  • -

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.