Plakát k filmu: Číslo 9

Číslo 9 9

dokina.cz
7,5

USA, 2009, 79 min, od 12 let

Žánr:
dobrodružný, drama, sci-fi, fantasy, animovaný
Režie:
Shane Acker | celý štáb
Hrají:
Elijah Wood, Crispin Glover, Martin Landau | všichni herci

Lidé jsou pryč. Kdy a jak k tomu došlo, není příliš jasné. V troskách starého světa přežívají jenom podivní hadroví panáčci s čísly na zádech. Do této pochmurné doby se narodí Devítka, která je možná předurčena vše změnit. Když se potká se skupinou podobných figurek utíkajících před děsivými vražednými stroji, rozhodne se postavit na odpor. Přemluvit vystrašené souputníky k boji však nebude lehké. Stejně jako zjistit, kdo pronásledovatelé vlastně jsou a hlavně – co se stalo s lidmi?

Ambiciózní celovečerní dystopický snímek Číslo 9 natočil režisér Shane Acker podle svého staršího krátkého filmu. Jedenáctiminutová předloha měla v roce 2005 premiéru na festivalu v Sundance a Acker za ní sklidil zasloužené ohlasy. Kromě prestižních amerických studentských cen byl nominován také na Oscara v kategorii Nejlepší krátký animovaný film.

Pod převod původního filmu do celovečerní podoby se podepsali také filmařští vizionáři Tim Burton (Mrtvá nevěsta, Karlík a továrna na čokoládu) a Timur Bekmambetov (Noční hlídka). Tak se zrodil jedinečný a vizuálně okouzlující animovaný epos, který svým myšlenkovým poselstvím přesahuje hranice „jenom“ animovaného filmu.

Lidé jsou pryč. Kdy a jak k tomu došlo, není příliš jasné. V troskách starého světa přežívají jenom podivní hadroví panáčci s čísly na zádech. Do této pochmurné doby se narodí ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 924 hlasů
  • -
  • -

Recenze filmu Číslo 9

  • Recenze Číslo 9 na MovieZone

    Recenze MovieZone 80

    Jmenuje se 9 a je poslední ze série hadrových panáků, kteří se v postapokalyptickém světě snaží přežít výpady smrtících strojů. Právě 9 ale dostane nápad, jak tohle všechno provždy skončit... Animované filmy o hadrových panácích nemusí být vždycky infantilní. Mohou být napínavé, akční a zábavné až na půdu. Devítka taková je a udělali byste chybu, kdybyste ji v kinech minuli.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.