Plakát k filmu: Chůva v akci

Chůva v akci The Spy Next Door

dokina.cz
2,5

Premiéra 18. 3. 2010
USA, 2010, 94 min

Žánr:
komedie, akční, rodinný
Režie:
Brian Levant | celý štáb
Hrají:
Jackie Chan, Lucas Till, Billy Ray Cyrus, Amber Valletta, George Lopez, Magnús Scheving, Madeline Carroll, Katherine Boecher, Mia Stallard, Arron Shiver, Jeff Chase | všichni herci

Akční komedie, ve které agent CIA zjistí, že být špiónem je vlastně jen legrace v porovnání s úkolem pohlídat tři děti. Zasloužilý tajný agent s tváří hvězdy kung-fu filmů Jackie Chana má před sebou další z řady životu nebezpečných misí, při níž musí využít všech svých schopností tvrdého výcviku - musí zvládnout ohlídat tři děti své přítelkyně, aby měl šanci na odměnu v podobě jejího ANO. Nikdy si nechtěl brát práci domů, ale jedno z dětí omylem stáhne z jeho počítače supertajná data, která z domu udělají cíl odvěkého nepřítele z řad ruských teroristů. I bez toho to bylo o život, ale teď nastává opravdový blázinec.

Akční komedie, ve které agent CIA zjistí, že být špiónem je vlastně jen legrace v porovnání s úkolem pohlídat tři děti. Zasloužilý tajný agent s tváří hvězdy kung-fu filmů Jackie ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 746 hlasů
 • -

Kde se podívat online?

Přehrát online

Recenze filmu Chůva v akci

 • Recenze Chůva v akci na MovieZone

  Recenze MovieZone 20

  Jackie Chan zase v Americe vydělává na důchod a asijské projekty. Tohle je ovšem tak daleko za hranicí dobrého vkusu, že tam nikdo neuslyší váš křik. Ohraná zápletka o získávání sympatií u dětí milostného objektu kombinovaná s ještě ohranějším udržováním dvojité identity, to celé zadupané do země neschopným scénářem a režií. Vlastně je to tak špatné, až je to docela zábavné, ale za to, že se budete bavit, ruku do ohně nedáme.

 • Recenze Chůva v akci na fffilm

  Recenze fffilm 20

  Jackie Chan hraje elitního špiona, který chce jít do důchodu, zamiloval se do sousedky a musí jí hlídat její tři děti, když odjíždí pryč. A do toho zlí agenti. A humor... :( Tento film je především velmi smutnou podívanou pro každého fanouška Jackieho Chana. Jackie už je starý, znatelně sešlý a ve spoustě akčních scén mu pomáhají (špatné) triky! Vrcholem ale je to, že při úvodních titulcích vidíme jakoby "průřez špionážní kariérou hlavního hrdiny", což je sestřih nejlepších scén ze starých Jackieho filmů! To mi přijde pouze neznatelně taktnější, než ho zabít, pak znásilnit a pak se mu vysrat na hrob. V závěrečných titulcích se tentokrát nedočkáme nepodařených akčních záběrů, nýbrž záběrů, ve kterých má Jackie problém s angličtinou. Symptomatické... Jinak se film nese stoprocentně v duchu pecek jako Mr. Nanny nebo Pacifier , s málo akčními scénami a neuvěřitelně trapnými vtipy, založenými na tom, že malé děti nemají hrdinu rády, že padouši mají legrační ruský přízvuk, a že skončí stejně jako padouši v Sám doma . Jedna z drobných zajímavostí spočívá v tom, že scenáristé zřejmě byli nějací starší lidé, protože jim připadalo normální, že současní žáci základní školy jsou fanoušky Iggyho Popa a nechápali rozdíl mezi "počítačovým virem", "MP3 souborem" a "internetovým serverem". Mimochodem, hrdina se jmenuje "Bob Ho". Už se smějete? Chůva v akci je přesně ten nejhorší druh blbého filmu, který je dostatečně drahý a jeho tvůrci jsou dostatečně profesionální na to, aby nebyl nechtěně směšný. Ale přitom rozhodně není chtěně směšný. Jde o jeden z mála filmů, při kterém jsem před koncem rezignoval, vytáhl telefon a začal si cosi vyřizovat, aniž by to jakkoliv ovlivnilo můj divácký zážitek. P.S: Zdá se, že i tvůrci českého dabingu rezignovali a některé hůře přeložitelné slovní hříčky a idiomy prostě nepřeložili nebo přeložili doslova. Například "If I told you have a beautiful body, would you hold it against me?" -> "Kdybych ti řekl, že máš krásné tělo, měla bys mi to za zlé?". A samozřejmě zmizel veškerý humor, spočívající v tom, že Jackie neumí moc anglicky. V dabingu mluví perfektně česky, jen občas použije (pořád v perfektní češtině) nesmyslný idiom.

Trailer k filmu

Související články k filmu Chůva v akci

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Mistr bojových umění Jackie Chan slaví narozeniny

  Mistr bojových umění Jackie Chan slaví narozeniny

  7. 4. 2017 10:00 Jackie Chan, mistr bojového umění, herec, režisér, producent, kaskadér, komik, akrobat, filmař, scenárista, podnikatel a zpěvák slaví své 63. narozeniny. Stal se známým prostřednictvím kung-fu a akčních filmů, svým akrobatickým stylem, humorným načasováním, používáním rekvizit včetně nábytku a jiných improvizovaných zbraní. Dnes se podíváme na některé z jeho akčních snímků, které mají většinou i komediální nádech.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Chůva v akci

  Chůva v akci

  14. 3. 2010 08:14 Akční komedie, ve které agent CIA zjistí, že být špiónem je vlastně jen legrace v porovnání s úkolem pohlídat tři děti.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Jackie Chan: o filmu Chůva v akci

  Jackie Chan: o filmu Chůva v akci

  18. 1. 2010 02:12 V Hollywoodu existuje jedno pořekadlo: "Nikdy nepracuj s dětmi nebo se zvířaty". Hvězda akčních kung-fu filmů Jackie Chan prý rád pracuje s dětmi, při natáčení svého posledního filmu si ale stěžoval, že se zvířaty byla samá potíž.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.