Plakát k filmu: Chudoba cti netratí

Chudoba cti netratí Chudoba cti netratí

Česká Republika, 2012, 53 min

Žánr:
dokumentární
Režie:
Daniela Gébová | celý štáb

Představte si, že po zaplacení nájmu vám na ostatní životní potřeby zbude 125 korun na den. A že z toho musíte kromě sebe zabezpečit i čtyři malé děti. Režisérka Daniela Gébová nás seznamuje se třemi matkami samoživitelkami, které jsou lapeny v pasti chudoby. Jana trpí nevyléčitelnou nemocí, která ji už připravila o obě nohy a postupuje stále dál. Stará se o dvanáctiletého Vojtu a ten zase pečuje o ni. Anna žije se čtyřmi ze svých deseti dětí v azylovém domě. Martina sama vychovává čtyři děti, z nichž nejmladšímu jsou teprve dva roky. Všechny tři ženy mají hluboko do kapsy, přesto ani jedna z nich neztrácí optimismus. Všechny jsou také odhodlány postarat se o své děti co nejlépe a materiální nedostatek se snaží vynahradit láskou. Film je součástí mezinárodního projektu Proč chudoba?, který má za cíl vyvolat debatu o různých podobách chudoby ve světě.

Představte si, že po zaplacení nájmu vám na ostatní životní potřeby zbude 125 korun na den. A že z toho musíte kromě sebe zabezpečit i čtyři malé děti. Režisérka Daniela Gébová ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů
  • -
  • -
  • -
  • -

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.