Plakát k filmu: Cesta na tajuplný ostrov 2 3D

Cesta na tajuplný ostrov 2 Journey 2: The Mysterious Island

dokina.cz
6,3

Premiéra 16. 2. 2012
USA, 2012, 94 min

Žánr:
dobrodružný, akční, rodinný, fantasy
Režie:
Brad Peyton | celý štáb
Hrají:
Michael Caine, Josh Hutcherson, Dwayne Johnson | všichni herci

Rodinný. Dobrodružný. Volné pokračování filmu z roku 2008. Nová cesta začíná, když mladý dobrodruh Sean (Josh Hutcherson) zachytí kódované volání o pomoc z tajemného ostrova, který by ani neměl existovat - je to místo zvláštních životních forem, zlatých hor, smrtelných sopek a více než jednoho překvapivého tajemství. K Seanovi se přidá jeho nový nevlastní otec (Dwayne Johnson). Společně s pilotem helikoptéry (Luis Guzman) a jeho krásnou, odhodlanou dcerou (Vanessa Hudgens se vydávají hledat ostrov, zachránit jeho osamoceného obyvatele a vrátit se zpátky dřív, než seismická činnost ponoří ostrov do hlubin moře a utopí jeho tajemství navždy.

Rodinný. Dobrodružný. Volné pokračování filmu z roku 2008. Nová cesta začíná, když mladý dobrodruh Sean (Josh Hutcherson) zachytí kódované volání o pomoc z tajemného ostrova, ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 445 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu Cesta na tajuplný ostrov 2 3D

 • Recenze Cesta na tajuplný ostrov 2 3D na MovieZone

  Recenze MovieZone 70

 • Recenze Cesta na tajuplný ostrov 2 3D na fffilm

  Recenze fffilm 70

  Fešný teenager Sean se vydává na tajuplný ostrov, ze kterého mu poslal šifrovanou depeši jeho dědeček (Michael Caine). Spolu s ním se tam vydává nevlastní otec (Dwayne Johnson / The Rock), krásná mladá slečna s prsy (Vanessa Hudgensová z Muzikálů ze střední ) a její komický blbý tatínek (Luis Guzmán). Stejně jako jeho dědeček je i Sean expertem na Julese Verna (jehož křestní jméno přesto vyslovuje "Džúls") a odhalí, že Verne, Jonathan Swift a Robert Louis Stevenson psali o tomtéž ostrově a s pomocí map v knihách "Tajuplný ostrov", "Gulliverovy cesty" a "Ostrov pokladů" se dá určit jeho poloha. Je tedy pouze logické, že na ostrově se nachází mimo jiné půlmetroví motýli, půlmetroví sloni, zlatá sopka, kapitán Nemo a Nautilus. Jo, a taky Atlantida. Opravdu. Musím přiznat, že jsem se v kině už dlouho nebavil tak dětsky upřímně jako u tohoto filmu (a dost se smálo celé kino). Je to taková strašná hovadina, že je to prostě odzbrojující. Někdo řekne: "Musíme se dostat tam nahoru na útes! Mám nápad!" a o pět sekund později všichni sedí na dvoumetrových ochočených včelách (které do té doby ve filmu nebyly). A o minutu později je honí desetimetroví rorýsi. Nebo ta scéna, kdy objeví Nautilus, vlezou do něj, okamžitě pochopí jak ho řídit, ale baterky jsou (po těch 140 letech) bohužel vybité. JEŠTĚ ŽE KOLEM ZROVNA NÁHODOU PLUJE TEN DESETIMETROVÝ ELEKTRICKÝ ÚHOŘ... Prostě to celé má logiku jako průměrný díl "Kačerů z Kačerova" a vůbec se to za to nestydí. Luis Guzmán je značně otravný a hlavní hrdina vypadá trochu jako mladý Kotek, ale The Rock i Michal Caine jsou zábavní, Vanessa má prsa a krátké kalhoty a některé scény jsou tak dada, že si je snad The Rock (koproducent filmu) vymyslel na místě (jeho zpěv "What a wonderful world" za doprovodu ukulele !). Triky a 3D jsou hrozně "řvavé", ale takový je kompletně celý film. Decentnost a míra v něm nemají co pohledávat. A když to skončilo, měl jsem chuť se okamžitě podívat na "pokračování" (přesněji "další znásilnění Julese Vernea"), které je na konci naznačeno. Občas je takovýhle film potřeba. A ani dabing nijak moc nevadí, když si po chvíli zvyknete, co že to The Rock vydává za zvuky. Ad název: Jde o "pokračování" filmu Cesta do středu Země , ve kterém hráli úplně jiní herci (s výjimkou hlavního klučiny). Jeho původní název je "Journey 2: The Mysterious Island", což čeští Warneři zcela nesmyslně přeložili jako "Cesta na tajuplný ostrov 2" , přestože žádný film "Cesta na tajuplný ostrov 1" neexistuje. Další pořádnou botou je animovaná groteska před filmem, která je kompletně celá zpívaná kačerem Duffym a Elmerem Fuddem v operním stylu, a je kompletně v angličtině, bez titulků.

Trailer k filmu

Související články k filmu Cesta na tajuplný ostrov 2 3D

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Cesta na tajuplný ostrov 2

  Cesta na tajuplný ostrov 2

  16. 2. 2012 11:35 „Cesta na tajuplný ostrov 2“ je pokračováním celosvětově úspěšného filmu „Cesta do středu země,“ z roku 2008.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.