Plakát k filmu: Cesta

Cesta The Road

dokina.cz
6,6

Premiéra 29. 4. 2010
USA, 2009, 111 min

Žánr:
thriller, dobrodružný, drama
Režie:
John Hillcoat | celý štáb
Hrají:
Viggo Mortensen, Charlize Theron, Guy Pearce, Molly Parker | všichni herci

Před přibližně deseti lety byl svět zničen. Nikdo neví, co se vlastně stalo. Možná šlo o jaderný útok, možná o vesmírnou událost. Miliony lidí zemřely, ať už přímo v důsledku katastrofy, nebo vyhladověním či zoufalstvím z pomalé smrti lidstva poté, co se zastavily dodávky energií.

Muž (Viggo Mortensen) a Chlapec (Kodi Smit-McPhee) jsou na cestě za nadějí, kterou očekávají na jihu, na pobřeží. Veškerý svůj skromný, leč nesmírně vzácný, majetek si vezou v nákupním košíku, vybaveném zpětným zrcátkem, aby viděli, zda je někdo nesleduje. Jediným zdrojem radosti jsou pro ně občasné nálezy jídla či pití. Na své pouti se setkávají s množstvím zoufalých přeživších, ať už jde o loupeživé gangy, kanibaly či zloděje. V průběhu filmu také sledujeme retrospektivní náhledy do Mužovy šťastnější minulosti a jeho života s Ženou (Charlize Theron).

Cesta je dobrodružný a hororový příběh. Je to road movie, stejně jako příběh o lásce mezi otcem a synem. Jde o napínavý příběh o největších lidských ctnostech i hříších.

Před přibližně deseti lety byl svět zničen. Nikdo neví, co se vlastně stalo. Možná šlo o jaderný útok, možná o vesmírnou událost. Miliony lidí zemřely, ať už přímo v důsledku ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 449 hlasů

Recenze filmu Cesta

  • Recenze Cesta na MovieZone

    Recenze MovieZone 50

    Syn s otcem se vydávají na pouť apokalypticky nehostinným světem plným sutin, odpadků, odumřelých stromů a hord kanibalů. Jejich cílem je jih. Místo, kde je prý dosud teplo a postupně se tam shromažďují lidé, kteří nad světem nezlomili hůl. Cesta je úmorná, nebezpečí číhá za každým ohybem a vyhlídky do budoucna jsou značně nejisté…ale život a vytčený cíl jim stojí za každé nepohodlí. Filmová adaptace knihy Hollywoodem milovaného spisovatele Carmacka McCarthyho.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.