Plakát k filmu: Český mír

Český mír Český mír

dokina.cz
6,3

Premiéra 6. 5. 2010
Česká Republika, 2010, 103 min

Žánr:
dokumentární, news
Režie:
Vít Klusák | celý štáb
Hrají:
Jiří Lábus, Tomáš Töpfer, Jiří Krytinář, Václav Moravec | všichni herci

Před šesti let nalákali stovky lidí na neexistující hypermarket a natočili provokativní dokument Český sen, který vzbudil velké ohlasy a získal řadu ocenění po celém světě. Nyní přicházejí s výbušnou dokumentární komedií o americkém radaru v Čechách. Režiséři Vít Klusák a Filip Remunda a jejich Český mír!

Český mír s Českým snem nespojuje pouze slovo v názvu. „Jsou si až komicky podobné pointou: tolik humbuku, potištěného novinového papíru, křiku a vášní kvůli chiméře. V Českém snu se dav hnal k plachtě v domnění, že se za ní skrývá nákupní ráj. A v Českém míru se oba dva tábory vášnivě hádaly o něco, co Obama v kratičkém půlnočním telefonátu jako mávnutím prezidentského proutku zrušil. Kafka i Hašek by se podle nás náramně bavili, kdyby to mohli zažít,“ míní tvůrci. „Všichni o radaru četli nebo slyšeli, my jsme ale u toho byli a s kamerou zaznamenali nevídané!“

Ve filmu uvidíte Baracka Obamu, George Bushe, Mirka Topolánka i Tomáše Klvaňu, Jana Neorala, Ivana M. Jirouse, mírové aktivisty, obyvatele Brd a také ochočeného divočáka Jonáše. Navštívíte Oválnou pracovnu Bílého domu, Pentagon i paseky v okolí brdské kóty 718. Jaký tajný červený vzkaz určený budoucím generacím ukryli tvůrci ve filmu? Jaký dar vezl Mirek Topolánek Georgi Bushovi do Washingtonu? Ovlivní Český mír české volby? Jak reagovala americká vláda na píseň Vlasty Parkanové? Dá se natáčet, pokud se dostanete do chvatu vojenské policie? „Je úlevné se zasmát sebezahleděným politikům i sám sobě,“ podotýkají ještě Vít Klusák a Filip Remunda.
Český mír vznikl v koprodukci společnosti Hypermarket Film, České televize a Taskovski Films. Hudbu složila a nahrála kapela MIDI LIDI, která je čerstvým držitelem Českého lva za hudbu k filmu Protektor.

Před šesti let nalákali stovky lidí na neexistující hypermarket a natočili provokativní dokument Český sen, který vzbudil velké ohlasy a získal řadu ocenění po celém světě. Nyní ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 180 hlasů
 • -
 • -

Kde se podívat online?

Přehrát online

Recenze filmu Český mír

 • Recenze Český mír na MovieZone

  Recenze MovieZone 60

  Od fakeového hypermarketu k fakeovému radaru. Úspěšná dvojice Remunda - Klusák mapuje další fenomén naší doby a našich zeměpisných šířek. Vydoluje při tom spoustu humoru i bizarností (výstupy JIřího Krytináře, I. M. Jirouse nebo armádního tiskového mluvčího prostě musíte vidět), tyhle chvilkové radosti se ale kutálí pryč v poněkud rozplizlém celovečerní tvaru. Nenápadně přiteče a nenápadně odšumí...

Související články k filmu Český mír

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Český mír

  Český mír

  3. 5. 2010 08:00 Dokumentární komedie o americkém radaru v Čechách

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Film Český mír je podle autorů groteskou o české demokracii

  Film Český mír je podle autorů groteskou o české demokracii

  29. 4. 2010 19:50 Dokumentaristé Vít Klusák a Filip Remund včera představili novinářům svůj nový celovečerní dokument Český mír o vleklém konfliktu zastánců vybudování amerického protiraketového radaru na Brdech a protiradarových aktivistů. Snímek s podtitulem Komedie o radaru, který do českých kin vstoupí 6. května.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.