Plakát k filmu: Černí

Černí Crnci

dokina.cz
6,5

Premiéra 27. 10. 2016
Chorvatsko, 2009, 75 min

Žánr:
drama, válečný, kriminální
Režie:
| celý štáb

Zima roku 1991. Válka v Chorvatsku nedávno skončila příměřím. Polovojenská jednotka "Černí", jejíž členové byli zvyklí za války dělat špinavou práci, má být rozpuštěna. Velitel jednotky Ivo chce však ještě získat z lesa těla tří mužů, o které v bojích přišel. Navzdory uzavřenému příměří vyhodí do vzduchu přehradu, a způsobí tak nepříteli nemalé škody. Přeživší muži jdou do akce s pocitem viny a sužováni pochybnostmi o správnosti svého jednání. Nepřítele najdou na bitevním poli tam, kde ho nejméně čekali - sami v sobě.

Ve snímku Gorana Deviće a Zvonimira Juriće se těžiště z explicitních válečných událostí přesouvá na vnitřní svět bojovníků. Zachycení pochyb, výčitek a utrpení bojujících mužů nabízí otázku, jestli mohou být i vrahové tragickými postavami, které získají soucit a empatii diváků.

Zima roku 1991. Válka v Chorvatsku nedávno skončila příměřím. Polovojenská jednotka "Černí", jejíž členové byli zvyklí za války dělat špinavou práci, má být rozpuštěna. Velitel ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 2 hlasů
  • -
  • -
  • -

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.