Plakát k filmu: Černej Dynamit

Černej Dynamit Black Dynamite

dokina.cz
7,1

Premiéra 21. 1. 2010
USA, 2009, 83 min

Žánr:
komedie, akční
Režie:
Scott Sanders | celý štáb
Hrají:
Michael Jai White, Arsenio Hall, Roger Yuan, Mike Starr, Richard Edson, Bokeem Woodbine | všichni herci

Ghettem se šíří panika. Tajemný „Muž“ zásobuje místní sirotčinec heroinem a jím distribuovaný populární alkoholický nápoj způsobuje fatální vedlejší účinky. Poté, co „Muž“ vykoná pomstu na jednom ze svých dealerů, vstupuje na scénu bratr oběti, všemi obdivovaný a zároveň obávaný titulní hrdina. Na cestu za pomstou se vydává vybaven střelnými zbraněmi, nunčaky a neodolatelně břitkými hláškami.

Tři desítky let po vzniku nejslavnějších blaxploitation filmů natočil Scott Sanders poctu žánru, jež je zároveň jeho mimořádně povedenou parodií. Tvůrci si utahují z nejednoho klišé, ovšem silný satirický podtón zaručuje, že o zábavu budou mít postaráno i ti, kterým tituly kultovních filmů Shaft nebo Sweet Sweetback’s Baadassss Song nic neříkají. V hlavní roli jednoho z největších diváckých hitů letošního festivalu Sundance se představí herec, scenárista a majitel černého pásu v sedmi bojových uměních Michael Jai White.

Ghettem se šíří panika. Tajemný „Muž“ zásobuje místní sirotčinec heroinem a jím distribuovaný populární alkoholický nápoj způsobuje fatální vedlejší účinky. Poté, co „Muž“ vykoná ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 557 hlasů

Recenze filmu Černej Dynamit

  • Recenze Černej Dynamit na MovieZone

    Recenze MovieZone 70

    Spousta černých machrů a bílých záporáků v akci. Černej Dynamit, bývalej agent CIA, jde pomstít svýho bráchu, takže v ulicích bude sněžit heroin a téct krev. V blaxploitation hitovce s mírnou krizí identity září Michael Jai White a několik hodně dobrých fórů. Hodnocení zbytku bude záležet čistě na vaší toleranci k úmyslné nablblosti díla.

  • Recenze Černej Dynamit na fffilm

    Recenze fffilm 50

    O této parodii už jsem se ve FFFilmu podrobně rozepsal loni v létě , takže teď přidám jenom procenta a aktuální trailer:

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.