Plakát k filmu: Černej Dynamit

Černej Dynamit Black Dynamite

dokina.cz
7,1

Premiéra 21. 1. 2010
USA, 2009, 83 min

Žánr:
komedie, akční
Režie:
Scott Sanders | celý štáb
Hrají:
Michael Jai White, Arsenio Hall, Roger Yuan, Mike Starr, Richard Edson, Bokeem Woodbine | všichni herci

Ghettem se šíří panika. Tajemný „Muž“ zásobuje místní sirotčinec heroinem a jím distribuovaný populární alkoholický nápoj způsobuje fatální vedlejší účinky. Poté, co „Muž“ vykoná pomstu na jednom ze svých dealerů, vstupuje na scénu bratr oběti, všemi obdivovaný a zároveň obávaný titulní hrdina. Na cestu za pomstou se vydává vybaven střelnými zbraněmi, nunčaky a neodolatelně břitkými hláškami.

Tři desítky let po vzniku nejslavnějších blaxploitation filmů natočil Scott Sanders poctu žánru, jež je zároveň jeho mimořádně povedenou parodií. Tvůrci si utahují z nejednoho klišé, ovšem silný satirický podtón zaručuje, že o zábavu budou mít postaráno i ti, kterým tituly kultovních filmů Shaft nebo Sweet Sweetback’s Baadassss Song nic neříkají. V hlavní roli jednoho z největších diváckých hitů letošního festivalu Sundance se představí herec, scenárista a majitel černého pásu v sedmi bojových uměních Michael Jai White.

Ghettem se šíří panika. Tajemný „Muž“ zásobuje místní sirotčinec heroinem a jím distribuovaný populární alkoholický nápoj způsobuje fatální vedlejší účinky. Poté, co „Muž“ vykoná ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 557 hlasů
 • -

Recenze filmu Černej Dynamit

 • Recenze Černej Dynamit na MovieZone

  Recenze MovieZone 70

  Spousta černých machrů a bílých záporáků v akci. Černej Dynamit, bývalej agent CIA, jde pomstít svýho bráchu, takže v ulicích bude sněžit heroin a téct krev. V blaxploitation hitovce s mírnou krizí identity září Michael Jai White a několik hodně dobrých fórů. Hodnocení zbytku bude záležet čistě na vaší toleranci k úmyslné nablblosti díla.

 • Recenze Černej Dynamit na fffilm

  Recenze fffilm 50

  O této parodii už jsem se ve FFFilmu podrobně rozepsal loni v létě , takže teď přidám jenom procenta a aktuální trailer:

Související články k filmu Černej Dynamit

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Pražskou premiéru filmu Černej Dynamit uvedl režisér Scott Sanders

  Pražskou premiéru filmu Černej Dynamit uvedl režisér Scott Sanders

  22. 1. 2010 12:00 Ghettem se šíří panika. Tajemný „Muž“ zásobuje místní sirotčinec heroinem a jím distribuovaný populární alkoholický nápoj způsobuje fatální vedlejší účinky. Poté, co „Muž“ vykoná pomstu na jednom ze svých dealerů, vstupuje na scénu bratr oběti, všemi obdivovaný a zároveň obávaný titulní hrdina. Na cestu za pomstou se vydává vybaven střelnými zbraněmi, nunčaky a neodolatelně břitkými hláškami. V pěti kopiích právě vstoupil do kin americký snímek s názvem Černej Dynamit.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Černej dynamit

  Černej dynamit

  19. 1. 2010 08:00 Takového frajera jako je Černej Dynamit město ještě nezažilo. Bývalý agent CIA vládne ulicím, v jedné ruce Magnum 44, ve druhé nunčaky. Stačí mu pohnout malíčkem a svět je rázem naruby. Díky svým kung-fu dovednostem zasazuje sémě hrůzy do srdcí chcípáků i parchantů na obou stranách zákona a jeho neodolatelný šarm pokládá na lopatky jednu dámu po druhé.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.