Plakát k filmu: Čelisti

Čelisti Jaws

dokina.cz
8,4

USA, 1975, 124 min

Žánr:
thriller, dobrodružný, horor
Režie:
Steven Spielberg | celý štáb
Hrají:
Roy Scheider, Robert Shaw, Richard Dreyfuss, Lorraine Gary, Murray Hamilton, Carl Gottlieb, John Landis, Steven Spielberg | všichni herci

Písečné pláže, modré moře a zářivé nebe vítají návštěvníky rekreačního města Amity. Nikdo netuší, že pod hladinou někde čeká obrovský bílý žralok. Brzy si nalezne první oběť, posléze další a další. Zástupci města se zprvu vše snaží utajit, nakonec s napětím čekají, až se objeví někdo, kdo obrovského žraloka zabije. Na moře vyplouvají tři muži, ichtyolog Hooper, lovec žraloků Quint a šéf místní policie Brody, aby zkusili své štěstí...

Slavný, dnes již legendární film o lovu na nebezpečného žraloka - podle knihy Petera Benchleye - natočil režisér Steven Spielberg, kterému přinesl světovou proslulost. Do budoucnosti s ním získal také obrovskou tvůrčí a finanční svobodu.

Film získal tři Oscary: za hudbu (John Williams), za střih (Verna Fieldsová) a zvuk (John R. Carter, Roger Heman Jr., Robert L. Hoyt, Earl Mabery). Světová kinematografie ziskala nový filmový fenomén. Díky neobyčejnému komerčnímu úspěchu - filmové studio Universal brzy přišlo s dalšími dvěma volnými pokračováními.

Písečné pláže, modré moře a zářivé nebe vítají návštěvníky rekreačního města Amity. Nikdo netuší, že pod hladinou někde čeká obrovský bílý žralok. Brzy si nalezne první oběť, ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 590 hlasů
 • -

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 3.99 EUR 9.99 EUR Přehrát online

Trailer k filmu

Související články k filmu Čelisti

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Strach a boj o přežití! Představujeme filmy plné krve a žraločích útoků

  Strach a boj o přežití! Představujeme filmy plné krve a žraločích útoků

  12. 8. 2016 10:00 V tomto týdnu se do českých kin dostal snímek Mělčiny, vyprávějící příběh surfařky bojující o holý život poté, co byla napadena žralokem. Podobný scénář se již dříve stal tématem řady filmů, které vám přinášíme v našem přehledu. Zapomněli jsme na nějaký skvělý „žraločí“ snímek? Dejte nám vědět v diskusi pod článkem.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Hrůza a děs, vybíráme největší hororové klasiky

  Hrůza a děs, vybíráme největší hororové klasiky

  11. 3. 2016 09:45 Horor, filmový žánr, který má v divákovi vyvolávat strach a děs je starý jako samotná kinematografie. První krátké snímky z prvky hororu se objevily již na přelomu 19. a 20. století. Každým rokem vzniká nezpočet více či méně úspěšných hororových snímků. Pojďme se podívat na ty, které se staly legendami svého žánru.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Jak by vypadal trailer na Jurský park, kdyby byl z roku 1978

  Jak by vypadal trailer na Jurský park, kdyby byl z roku 1978

  FEATURED 18. 10. 2015 22:21 Zlatá sedmdesátá byla na pitomé sci-fi naprosto úžasné období, nakonec vzpomeňte třeba na poklad kinematografie v podobě Flashe Gordona. Na Youtube tak vznikl falešný trailer na verzi Jurského parku z roku 1978 - a je to pecka!

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.