Plakát k filmu: Čas se zastavil

Čas se zastavil Il tempo si è fermato

dokina.cz
7,3

Itálie, 1959, 83 min

Režie:
| celý štáb

Křehký příběh Nataleho, starého strážce dočasně opuštěné stavby údolní přehrady vysoko v Alpách, a mladého studenta Roberta, který sem přichází v době vánočního volna na výpomoc. Mezi oběma muži rozdílného stáří, zkušeností i vzdělání vznikne po počátečních neshodách pevné pouto. Ve svém celovečerním hraném debutu, jehož styl připomíná Flahertyho hrané dokumenty s neprofesionálními herci, vypráví Olmi nejen o sugestivní kráse hor a těžkosti života v nich, o síle přátelství a důležitosti zdánlivě bezvýznamných věcí, ale téměř básnickou metaforou ukazuje též poetickou čistotu a přímost života izolovaného od neonů velkoměst, rozdíl proti "civilizovaným" místům s nelidským životním rytmem, s nepřeklenutelnými vzdálenostmi mezi lidmi.

Křehký příběh Nataleho, starého strážce dočasně opuštěné stavby údolní přehrady vysoko v Alpách, a mladého studenta Roberta, který sem přichází v době vánočního volna na výpomoc. ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů
  • -
  • -
  • -

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.