Plakát k filmu: Call Girl

Call Girl Call Girl

dokina.cz
6,6

Premiéra 18. 4. 2013
Švédsko, 2012, 140 min

Žánr:
thriller
Režie:
Mikael Marcimain | celý štáb
Hrají:
David Dencik, Pernilla August, Ruth Vega Fernandez, Kristoffer Joner, Sverrir Gudnason, Outi Mäenpää | všichni herci

Film Call Girl je hraným debutem režiséra Mikaela Marcimaina, který se doma ve Švédsku proslavil jako režisér televizních seriálů a projektů. Ve své odvážné kinařské prvotině se inspiruje jedním z nejkontroverznějších politických skandálů, ve kterém bylo v 70. letech několik ministrů a politiků vlády Olofa Palmeho obviněno z využívání služeb v síti obchodu s prostitucí neplnoletých dívek pro vysoce postavené funkcionáře, businessmany a celebrity.

Film odkrývá temnou stránku politicky neutrálního státu, ve kterém hnízdí svět třpytivých, erotických i striptýzových klubů a špinavých apartmánů, určených pro nelegální činnost, prostřednictvím příběhu mladé Iris z nejnižší vrstvy společnosti. Marcimainův snímek vyniká soustředěnou rekonstrukcí atmosféry tehdejší doby, zavánějící naléhavými společenskými změnami a na MFF v Torontu v roce 2012 získal Cenu mezinárodní filmové kritiky FIPRESCI.

Film Call Girl je hraným debutem režiséra Mikaela Marcimaina, který se doma ve Švédsku proslavil jako režisér televizních seriálů a projektů. Ve své odvážné kinařské prvotině se ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů
  • -
  • -

Recenze filmu Call Girl

  • Recenze Call Girl na iDnes

    Recenze iDnes 65

    Nejlechtivější otazník díla Call Girl, jež míří do našich kin, padl hned po jeho premiéře na Dnech evropského filmu. Ano, střihalo se.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.