Plakát k filmu: Byl jednou jeden král

Byl jednou jeden král Byl jednou jeden král

dokina.cz
7,4

Premiéra 11. 2. 1955
Československo, 1955, 107 min

Žánr:
komedie, fantasy
Režie:
Bořivoj Zeman | celý štáb
Hrají:
Jan Werich, Vlasta Burian, Irena Kačírková, Stella Májová, Milena Dvorská, Lubomír Lipský, Miloš Kopecký, Miroslav Horníček, Gustav Hrdlička | všichni herci

Česká barevná filmová pohádka. Král Já první se zeptal jednoho dne svých dcer, která jej má nejraději. Té chtěl potom odevzdat království. První jej měla ráda jako zlato, druhá jako zlato v hrdle a nejmladší, Maruška, řekla, ze jej má ráda jako sůl. Rozhněvaný a uražený král vyhnal Marušku za tento výrok z hradu.

Rozkázal také zničit všechnu sůl v království. Brzy však poznal, že bez soli se nikdo neobejde. Hledal Marušku a teprve po stém přiznání ke všem chybám ji našel a s ní také i nevyčerpatelnou slánku, která naplnila všechny slánky ve všech domácnostech království.

Česká barevná filmová pohádka. Král Já první se zeptal jednoho dne svých dcer, která jej má nejraději. Té chtěl potom odevzdat království. První jej měla ráda jako zlato, druhá ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 311 hlasů
  • -
  • -
  • -

Trailer k filmu

Související články k filmu Byl jednou jeden král

  • Obrázek k souvisejícímu článku: Vánoce přinesou nové pohádky, ale i oblíbenou klasiku

    Vánoce přinesou nové pohádky, ale i oblíbenou klasiku

    16. 12. 2016 10:30 Vánoce se nezadržitelně blíží, a diváci všech věkových kategorií, se těší především na pohádky. Dočkáme se nejen staré dobré klasiky, ale i některých nových titulů z dílny České televize. Štědrý večer bude ve znamení Pravého rytíře s Janem Komínkem, Lukášem Vaculíkem, či Lucií Černou. 25. prosince bude mít premiéru Slíbená princezna, na Štěpána nás čeká romantický příběh Zázračný nos. Čtveřici novinek doplňuje pohádka Nepovedený čert, pro neslyšící děti, která je hrána ve znakovém jazyce.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.