Plakát k filmu: Bůh masakru

Bůh masakru Carnage

dokina.cz
6,8

Premiéra 26. 1. 2012
Španělsko, Francie, Německo, Polsko, 2011, 79 min

Žánr:
komedie, drama
Režie:
Roman Polanski | celý štáb
Hrají:
Christoph Waltz, Kate Winslet, Jodie Foster | všichni herci

Rvačka dvou dětí na hřišti. Nateklé rty, vyražené zuby… Rodiče „oběti“ pozvali na návštěvu rodiče „útočníka“, aby vyplnili pojistnou událost a vše v klidu vyřešili. Přátelské žertíky zprvu vysoce civilizovaných lidí se postupně mění v masakr, kterému nikdo z nich neunikne. Příběh odhaluje to, co je politicky korektní, a ukazuje, že pod pozlátkem je mnoho krutosti.

Rvačka dvou dětí na hřišti. Nateklé rty, vyražené zuby… Rodiče „oběti“ pozvali na návštěvu rodiče „útočníka“, aby vyplnili pojistnou událost a vše v klidu vyřešili. Přátelské ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 223 hlasů

Recenze filmu Bůh masakru

 • Recenze Bůh masakru na MovieZone

  Recenze MovieZone 60

  Čtyři rodiče, dva synové (které vlastně ani nevidíme) a jedna hodina a něco v reji rozhádaných WASPů, kteří to v životě nemají ani zdaleka tak srovnané, jak se tváří. Roman Polanski v netradičním balení - tentokrát pouze uspokojivě.

 • Recenze Bůh masakru na fffilm

  Recenze fffilm 70

  Jeden chlapec na dětském hřišti víceméně omylem praští druhého chlapce větví do obličeje. Následně se sejdou jejich rodiče (dva otcové, dvě matky), aby se dohodli, jak se to bude řešit. Film Romana Polanského Bůh masakru vznikl podle stejnojmenné divadelní hry a vypadá skoro jako zfilmované divadelní představení. Skoro. Samotný "útok" vidíme pod úvodními titulky a dále se celý film odehrává v jednom obýváku, s párminutovými odskočeními si do koupelny a na chodbu. Nehraje v něm nikdo jiný, než Jodie Fosterová, John C. Reilly, Kate Winsletová a Christoph Waltz (občas někdo další zatelefonuje, ale není nikdy rozumět tomu, co říká). Film byl natočen ve studiu, ale díky zvukovým efektům a realistickým trikům to vypadá, jako by za okny byl skutečný živý New York. Musím říct, že dávám přednost takovýmto filmům před divadlem. Na rozdíl od divadla se mohu těšit na střih a detaily obličejů. Na rozdíl od divadla se mohu spolehnout, že scény byly natáčeny vícekrát a já z každé uvidím tu verzi, ve které herci hráli nejlépe. A samozřejmě ta drobnost, že Johna C. Reillyho a Christophera Waltze v detailním záběru uvidím raději než XXXX a YYYY (dosaďte si nějaká slavná jména, která jsou k vidění v pražských divadlech) z dvaceti metrů. Herci jsou samozřejmě skvělí, ale samotný scénář (respektive divadelní hra) mi nepřijde dvakrát zajímavý nebo vtipný. Od začátku je nám jasné, že úvodní slušňácká konverzace přeroste nakonec ve verbální a možná i fyzický terorismus, nitra se obnaží a zrcadla budou nastavována. To se skutečně stane, a stane se to způsobem, který sice obsahuje několik desítek příjemných hereckých momentů a vtipných hlášek (z toho asi polovinu má na svědomí Waltzova postava, která je příjemně ironická a nad věcí), ale neřekl bych o něm, že "hladce šlape", nebo něco podobného. Přestože má film jen asi 75 minut (nebyla divadelní hra delší?), scenáristické triky, potřebné k tomu, aby návštěva neskončila a čtyři hrdinové zůstali spolu ještě aspoň chvíli, jsou až příliš okaté a násilné. A proměna hrdinů je až příliš rychlá. Z distingovaných dospělých se stanou řvoucí zrůdy doslova během pár minut. A opilí jsou asi 30 sekund po prvním loku alkoholu, přestože se celý děj odehrává v reálném čase. Polanski zřejmě viděl divadelní hru a rozhodl se, že si mezi dalšími dvěma třináctkami střihne tuhle rychlovku. Inu, proč ne... Mohlo to dopadnout mnohem hůř.

 • Recenze Bůh masakru na iDnes

  Recenze iDnes 70

  Fakt, že je pod filmem Bůh masakru podepsán proslulý Roman Polanski, výjimečně zase tolik neznamená. Jde totiž o konverzační komedii, která svůj divadelní původ plně přiznává, drží se v jednom prostředí a režisér má vlastně jen tři úkoly: vybrat ideální herce, sdělit své představy jim i kameramanovi a pak už nepřekážet.

Trailer k filmu

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.