Plakát k filmu: Brooklyn

Brooklyn Brooklyn

dokina.cz
7,7

Premiéra 25. 2. 2016
Irsko, 2015, 113 min, od 12 let

Žánr:
historický, drama, romantický
Režie:
John Crowley | celý štáb
Hrají:
Saoirse Ronan, Julie Walters, Emory Cohen, Domhnall Gleeson, Jim Broadbent, Jenn Murray, Michael Zegen | všichni herci

Když se mladá dívka z naprostého zapadákova přestěhuje do jednoho z největších měst na světě, čeká na ni docela silný šok. A přesně to se v padesátých letech minulého století přihodilo Eilis (Saoirse Ronan), kterou k takovému dobrodružství přiměje starší sestra, jež si pro ni přeje o něco lepší budoucnost, než jakou by bylo další živoření v Irsku. Eilis vyráží přes oceán na cestu z malého irského městečka Enniscorthy do newyorské čtvrti Brooklyn. Vydává se tak na cestu do neznáma, do prostředí, které s ní zpočátku nemá nic společného a do života, který si sama nezvolila. Ocitá se v cizím světě, připadá si jako ve vyhnanství a podléhá stesku po dosavadním životě v rodném Enniscorthy, ale poté, co se seznámí s pohledným italským dělníkem, stýskání po domově pomalu mizí. Eilis přichází životu v rušném New Yorku na chuť.

Pak ale přijde událost, kvůli které se musí vrátit zpět do rodného Irska, kde je vtažena zpět do svého předchozího života, a i zde potkává novou lásku. Dostává se tím mezi dva hlasy vlastního srdce a musí se rozhodnout mezi světem, z něhož pochází, a světem, kde si může splnit svůj sen.

Pokud jde o Eilisinu volbu, scenárista filmu, spisovatel Nick Hornby k ní poznamenává: „Eilis jasně vidí rozdíly mezi životem v Americe a v Irsku, ale neumí tyhle dva paralelní životy nechat běžet vedle sebe. I proto dokáže najednou milovat dva muže. Každý totiž pochází z jiného světa. Nakonec se ale i ona musí rozhodnout jen pro jeden z těchto životů.“

Když se mladá dívka z naprostého zapadákova přestěhuje do jednoho z největších měst na světě, čeká na ni docela silný šok. A přesně to se v padesátých letech minulého století ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 5 hlasů

Recenze filmu Brooklyn

  • Recenze Brooklyn na MovieZone

    Recenze MovieZone 70

    Irská dívka Eilis se vydává do dalekého New Yorku za lepším životem. Irsko má ale hodně dlouhé prsty a pokusí se ji stáhnout zpátky. Zvítězí stesk po domově nebo touha kráčet po nové cestě. Imigrantský motivák, o kterém se vzhledem k aktuálnímu klimatu bude mluvit možná víc, než by bylo nutné. Fanoušky si ale určitě najde, už kvůli vynikající Saoirse Ronan v hlavní roli.

Trailer k filmu

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.