Plakát k filmu: Bratrstvo

Bratrstvo Broderskab

dokina.cz
7,1

Dánsko, 2009, 90 min

Žánr:
drama
Režie:
| celý štáb
Hrají:
Thure Lindhardt, David Dencik, Nicolas Bro, Peter Plaugborg | všichni herci

Lars se po propuštění z armády potácí odnikud nikam. Naprosto bez cíle se dostane mezi příznivce ultrapravicové, neonacistické organizace, která od pouličních rvaček přechází k vyšším politickým cílům. Ač se jim nejprve vysmívá a odmítá je, postupně se sám začíná zapojovat do jejich aktivit. Jako nováčka ho na starosti dostane Jimmy, násilnický a loajální pěšák, který Larse od počátku nesnáší. Postupem času se ale jejich vztah mění v přátelství a z pevného mužského pouta nakonec přerůstá až ve vzájemné milostné sympatie. Bratrstvo předkládá kromě varování před sofistikovanějšími projevy neonacistické ideologie, i provokativní pohled na otázku homosexuality v ryze mužském prostředí.

Lars se po propuštění z armády potácí odnikud nikam. Naprosto bez cíle se dostane mezi příznivce ultrapravicové, neonacistické organizace, která od pouličních rvaček přechází k ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 73 hlasů
  • -
  • -
  • -

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.