Plakát k filmu: Bezva ženská na krku

Bezva ženská na krku Bezva ženská na krku

dokina.cz
5,8

Premiéra 13. 10. 2016
Česká Republika, 2016, 97 min

Žánr:
komedie
Režie:
| celý štáb
Hrají:
Ondřej Vetchý, Petra Hřebíčková, Václav Postránecký, Miroslav Táborský, Jiří Langmajer | všichni herci

Bezva ženská na krku je komedie o ženské odvaze najít samu sebe, o hrdosti, odhodlání a nesnázích, se kterými se i ta nejbezvadnější ženská může setkat na cestě za samostatností a láskou.

Sympatická Eliška (Petra Hřebíčková) je na plný úvazek milující manželkou charismatického a bohatého Pavla (Jiří Langmajer). Ovšem jen do té doby, než ji na prahu čtyřicítky milým a korektním způsobem požádá o rozvod.

Když nový život, tak od základů! Eliška se rozhodne začít od nuly jako učitelka v malé středočeské vesničce. Rázovitý a hyperaktivní starosta (Miroslav Táborský) nastěhuje Elišku do jednoho domu s nerudným Božíčkem (Ondřej Vetchý), který díky svým vlastním neblahým zkušenostem s „ženskejma definitivně skončil“. Jeho jízlivost a hulvátství může trumfnout snad jen jeho povolání – Božíček pracuje ve vesnici jako hrobník. Zdena má ovšem na chlapy také momentálně spadeno, takže si rozhodně nenechá nic líbit…

Bezva ženská na krku je komedie o ženské odvaze najít samu sebe, o hrdosti, odhodlání a nesnázích, se kterými se i ta nejbezvadnější ženská může setkat na cestě za samostatností a ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 41 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu Bezva ženská na krku

 • Recenze Bezva ženská na krku na MovieZone

  Recenze MovieZone 80

  Ondřej Vetchý a Petra Hřebíčková v učebnicové feel good komedii. Kdekomu by z Bezva ženské vypadla bezzubá křeč, Tomáš Hoffman se ale příkladně inspiroval Amerikou a natočil nejlepší romantickou oddechovku od Bobulí. Kéž bychom tyhle vztahové pohádky trefovali častěji. Pohodových filmů totiž není nikdy dost a ty s Vetchým potřebujeme dvojnásob!

 • Recenze Bezva ženská na krku na fffilm

  Recenze fffilm 50

  S Petrou Hřebíčkovou se rozvede její úspěšný manžel Jiří Langmajer, a ona se vydává "najít sama sebe" na vesnici (kde nikdy předtím nežila), učit ve škole (což nikdy předtím nedělala). Zde jí starosta (Miroslav Táborský) oznámí, že musí bydlet v domě s hrobníkem (Ondřej Vetchý), který je buran, sprosťák, a možná vrah. Ale je taky sexy, takže... Musím říct, že jsem z této české romantické komedie měl značné obavy. Spoluatory scénáře jsou totiž zkušený Jiří Vejdělek, debutující Tomáš Hoffman a Martin Horský, scenárista teroristických činů Láska je láska a Život je život . Tomáš Hoffman (renomovaný producent a ex-redaktor Cinemy) tímto filmem debutuje scenáristicky i režisérsky.

 • Recenze Bezva ženská na krku na iDnes

  Recenze iDnes 35

  Těžko říci, kdo nese hlavní vinu, pod scénářem jsou podepsáni tři včetně debutujícího režiséra Tomáše Hoffmana. Ale Bezva ženská na krku, která po středeční premiéře vejde do kin, hraje v klání romantických komedií sotva okresní přebor.

 • Recenze Bezva ženská na krku na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 75

  Film je sice předvídatelný, postavy nepřekvapí, spousta věcí se mohla vypustit, známí herci předvádí to, co vždycky… Ale! Má pohodovou atmosféru, spoustu skvělých hlášek, a nepobaví se snad jen nabručený nekňuba. Velkou výhodou je, že vtipné scény jsou univerzální, zabaví příjemně mužské i dámské publikum. Navíc působí přirozeně a dialogy nešustí papírem. Bezva ženská na krku je tak nakonec přece jen celkem bezva.

 • Recenze Bezva ženská na krku na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 30

  Producent Tomáš Hoffman doposud produkoval převážně filmy Jana Hřebejka a Jiřího Vejdělka a s romantickou komedií Bezva ženská na krku nyní debutuje coby režisér a scenárista. Na scénáři filmu spolupracoval především s Jiřím Vejdělkem, podílel se na něm však i scenárista Martin Horský (Láska je láska, Život je život). Tomáš Hoffman rozhodně je dobrým producentem, neb má za sebou úspěšnou producentskou kariéru a řadu zkušeností a schopností, díky nimž se mu podařilo do filmu sehnat spoustu známých a populárních herců a dostatečné množství financí, navíc audiovizuálně snímek nedopadl špatně. Nicméně to hlavní – scénář a režie – bohužel dost hapruje.

 • Recenze Bezva ženská na krku na Total film

  Recenze Total film 40

  Bezva ženská na krku (Česko, 2016) Rozmohl se nám tady takový nešvar: režiséři velmi často točí romantické komedie, které se zdají sázkou na jistotu. A asi i ano. Když si uvědomíme, kolik diváků přišlo na slátaniny typu Seznamka nebo Jak se zbavit nevěsty, je to až k neuvěření. Filmy jsou to totiž tak špatné, že bych se je bál uvést i na televizní obrazovce. Bezva ženská na krku minimálně dodržuje jisté filmařské postupy a standardy . Jmenovaní konkurenti nezvládají ani to. Proto má film ode mne relativně vysoké hodnocení. Ale kam jsme to došli, když filmy chválíme za to, že nemají roztřesenou kameru a kontaktní zvuk ze sklenice...

Trailer k filmu

Související články k filmu Bezva ženská na krku

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Bezva ženská na krku - recenze

  Bezva ženská na krku - recenze

  17. 10. 2016 14:20 S Petrou Hřebíčkovou se rozvede její úspěšný manžel Jiří Langmajer, a ona se vydává "najít sama sebe" na vesnici (kde nikdy předtím nežila), učit ve škole (což nikdy předtím nedělala). Zde jí starosta (Miroslav Táborský) oznámí, že musí bydlet v domě s hrobníkem (Ondřej Vetchý), který je buran, sprosťák, a možná vrah. Ale je taky sexy, takže...

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Amatérský plán a nová komedie od tvůrců Žen v pokušení

  Filmové premiéry: Amatérský plán a nová komedie od tvůrců Žen v pokušení

  12. 10. 2016 10:00 Filmová adaptace nejnovějšího dílu filmové série spisovatele Dana Browna, vyloupení banky skupinkou loserů, jeden den v životě malé rádiové stanice, vzepření se konvencím a komedie o ženské odvaze najít samu sebe, o hrdosti, odhodlání a nesnázích. 40. týden tohoto roku přináší 5 filmových premiér.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.