Plakát k filmu: Bergman & Magnani: Válka vulkánů

Bergman & Magnani: Válka vulkánů Guerra dei vulcani, La

dokina.cz
6,1

Premiéra 19. 9. 2013
Itálie, 2012, 52 min

Žánr:
životopisný, dokumentární
Režie:
| celý štáb
Hrají:
Roberto Rossellini, Ingrid Bergman, Anna Magnani | všichni herci

Dva živly, které v sobě skrývají okouzlení, sílu a jedinečnost. Když se však střetnou, je lepší ustoupit stranou. Ingrid Bergman a Anna Magnani byly dvě osudové ženy v životě nejuznávanějšího režiséra Hollywoodu té doby, Roberta Rosselliniho. Bergman & Magnani: Válka vulkánů je dokument, který odkrývá vášnivé a dramatické milostné vztahy těchto velikánů světového filmu. Vypráví o jedné éře italského a světového filmu, příběh intenzivní a nadčasový, přesně tak jako Liparské ostrovy, na kterých se to všechno odehrává. Italský režisér a scénárista Francesco Patierno nabízí divákům ve svém dokumentu pohled do zákulisí natáčení Rosselliniho snímku Stromboli (1950), vypráví o jeho setkání s herečkou Ingrid Bergman, či o reakcích katolické církve na tento vysoce oceňovaný Rosselliniho film. Patierno už od svého debutového krátkého filmu That Day (1999), který se promítal na mnoha mezinárodních filmových festivalech, sbírá jeden festivalový úspěch za druhým. Jasný a drsný styl jeho krátkých snímků Patierno prezentoval i ve svém celovečerním filmu Pater familias (2003), za který získal nominace na prestižní ocenění David di Donatello a Stříbrná stuha od Italského národního syndikátu novinářů. Ranní ptáče dál doskáče (2008), druhý Patiernův celovečerní film, byl představen českým divákům na filmovém festivalu v Karlových Varech, kde byl také nominován na cenu Křišťálový glóbus.

Dva živly, které v sobě skrývají okouzlení, sílu a jedinečnost. Když se však střetnou, je lepší ustoupit stranou. Ingrid Bergman a Anna Magnani byly dvě osudové ženy v životě ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů
  • -
  • -
  • -

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.