Plakát k filmu: Ben Hur

Ben-Hur Ben-Hur

dokina.cz
8,7

USA, 1959, 212 min

Žánr:
dobrodružný, drama
Režie:
William Wyler | celý štáb
Hrají:
Charlton Heston, Jack Hawkins, Haya Harareet | všichni herci

Film, který získal nevídaných jedenáct Oscarů a stal se jedním z nejúspěšnějších filmů všech dob. Ben Hur je mírumilovný syn z významného židovského rodu, který je nešťastnou shodou okolností odsouzen na galeje a po mnoha útrapách si musí svoji svobodu vybojovat zpět v šíleném závodě kvadrig se sadistickým římanem Messalou...

Film, který získal nevídaných jedenáct Oscarů a stal se jedním z nejúspěšnějších filmů všech dob. Ben Hur je mírumilovný syn z významného židovského rodu, který je nešťastnou ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 44 hlasů
 • -

Související články k filmu Ben Hur

 • Obrázek k souvisejícímu článku: 7 nejzbytečnějších filmových remaků k Ben Hur

  7 nejzbytečnějších filmových remaků k Ben Hur

  25. 8. 2016 16:00 Co by to bylo za filmové léto bez dalšího remaku? Tentokrát si Hollywood (avšak pod taktovkou ruského režiséra Timura Bekmametova) vzal na paškál víc jak čtyřhodinovou klasiku Ben Hur z roku 1959. Očekává se, že nejnovější verze bude spíše vlažnějšího zrna – zvláště ve srovnání s významem někdejšího bijáku. Nešlo by však o první a zřejmě ani poslední zbytečný remake.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Tým superhrdinů a bizarní koníček

  Filmové premiéry: Tým superhrdinů a bizarní koníček

  4. 5. 2016 11:01 Non-stop akce na dvou frontách, fantazijní svět obývaný zvířaty, bizarní záliba v pozorování cizích životů, osamělá srdce hledající vhodný protějšek, společné soužití třech sester, nebo útěk z vyhlazovacího tábora. V tomto týdnu čeká na české diváky 5 filmových premiér, 6 nových dokumentárních snímků, dobrodružné drama z roku 1959 a česká válečná komedie z roku 1957, Poslušně hlásím.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Premiéra nového Ben-Hura bude později

  Premiéra nového Ben-Hura bude později

  22. 10. 2015 09:00 Zbrusu nové zpracování dnes již legendárního Ben-Hura z roku 1959 si na reakce diváků ještě nějaký ten pátek počká. Studio Paramount se totiž rozhodlo premiéru odložit až na srpen příštího roku. Film měl původně dorazit do kin již v únoru.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.