Plakát k filmu: Banksy: Exit Through the Gift Shop

Banksy: Exit Through the Gift Shop Exit Through the Gift Shop

dokina.cz
8,4

Premiéra 10. 5. 2011
USA, Anglie, 2010, 87 min, od 12 let

Žánr:
komedie, dokumentární
Režie:
| celý štáb
Hrají:
Rhys Ifans, Jude Law, Brad Pitt, Angelina Jolie, Jay Leno, Christina Aguilera | všichni herci

Legendární streetartista a graffiti writer Banksy, který ani přes nominaci na Oscara neodhalil svoji identitu, vstupuje do českých kin se svým provokativním mystifikačním dokumentem o street artové scéně. Excentrický francouzský majitel obchodu Tonny Guetta, který má stovky hodin záznamů graffiti akcí, marně pátrá po tajemném Banksym a sám se po jeho vzoru rozhodne stát kultovním umělcem. Pod pseudonymem Mister Brainwash (MBW) začíná chrlit jeden artefakt za druhým... Zábavný a vzrušující dokument o kultu pouličního umění, který tento fenomén zároveň odhaluje, zároveň jej relativizuje a sebevzhlíživost některých umělců ironicky shazuje. Stejně jako ve svém umění, i ve filmu Banksy zpochybňuje současnou pouliční výtvarnou scénu, která se stala snobským pozlátkem.

Legendární streetartista a graffiti writer Banksy, který ani přes nominaci na Oscara neodhalil svoji identitu, vstupuje do českých kin se svým provokativním mystifikačním ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 159 hlasů

Recenze filmu Banksy: Exit Through the Gift Shop

  • Recenze Banksy: Exit Through the Gift Shop na MovieZone

    Recenze MovieZone 90

    Vrchol postmoderního umění najdete i v ulicích. Nehrozí ale i u streetartu vyprázdnění, tak jako každé druhé věci, která hýbe ve velkém měřítku dnešním globalizovaným světem? Král streetartu Banksy mapuje tvorbu sebe sama i svých soukmenovců, zároveň ale dráždí otázkami, jestli to náhodou není všechno jen bublina, s níž jde snadno manipulovat. Vzešel z toho hravý a vícevrstevnatý Film s velkým F.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.