Plakát k filmu: Báječný hotel Marigold

Báječný hotel Marigold Best Exotic Marigold Hotel, The

dokina.cz
7,2

Premiéra 19. 4. 2012
Anglie, 2011, 124 min

Žánr:
komedie, drama
Režie:
John Madden | celý štáb
Hrají:
Tom Wilkinson, Bill Nighy, Maggie Smith, Dev Patel | všichni herci

Báječný hotel Marigold, který sídlí v Indii, má být místem odpočinku pro skupinu noblesních důchodců z Velké Británie. Má to být místo, kde stráví své zasloužené stáří, obklopeni přepychem a vymoženostmi. To si myslí až do chvíle, než se těchto sedm seniorů, toužících po změně a novém životě, ocitne před branou ne ještě zcela hotového hotelu. Tak začíná vtipné a romantické dobrodružství v zemi neočekávaných radostí a možností.

Do sluncem prozářeného Jaipuru s jediným přáním začít znovu žít přijíždí finančně nezabezpečená, čerstvě ovdovělá Evelyn (Judi Dench), iluzí zbavený soudce Nejvyššího soudu Graham (Tom Wilkinson), hádavý pár Douglas a Jean (Bill Nighy a Penelope Wilton), věční hledači lásky Norman (Ronald Pickup) a Madge (Celia Imrie) a Muriel (Maggie Smith) – jejímž jediným záměrem je nechat si v Indii vyměnit kloub a okamžitě tuto zemi opustit. Všichni se ocitnou napospas Sonnymu Kapoorovi (Dev Patel), mladému, ambicióznímu a naivnímu majiteli, který zdědil kdysi úchvatnou budovu po svém otci, a který věří, že se mu ji podaří proměnit v prvotřídní luxusní hotel. Zatím může nabídnout jen chaos. Co ale chybí Sonnymu ve zdrojích, dokáže v hojnosti nabídnout v nadšení a entusiasmu.

Noví hosté jsou i přes jeho optimismus zděšení, postupně zjišťují, že k avizovaným “zlepšením” jaksi nedošlo a vymoženosti jako voda, elektřina nebo telefon zůstávají téměř nedostupné. Stejně tak jsou zmateni Indií, zemí plnou kontrastů. Na jedné straně špinavou a nebezpečnou, na druhé straně, krásnou a výjimečnou. Ze začátku to vypadá, že ani jeden ze sedmi hrdinů netuší, co jim budoucnost v cizí zemi přinese. Ale postupně, tak jak si vytvářejí nová přátelství a objevují nové zážitky, postupně zapomínají na svoji minulost a těší se, co jim přinese budoucnost.

Báječný hotel Marigold, který sídlí v Indii, má být místem odpočinku pro skupinu noblesních důchodců z Velké Británie. Má to být místo, kde stráví své zasloužené stáří, obklopeni ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 136 hlasů

Recenze filmu Báječný hotel Marigold

  • Recenze Báječný hotel Marigold na Červený koberec

    Recenze Červený koberec 75

    Báječným hotelem Marigold nás provádí plejáda populárních britských herců, a tak jsou vtipné i moudré dialogy podpořeny kvalitními výkony. Energií sršící indické město a mladá láska je zde v kontrastu s klidnějšími hrdiny na sklonku života, kteří v novém prostředí chytí druhý dech. K laskavému a příjemnému snímku se jistě budete rádi vracet.

Trailer k filmu

Související články k filmu Báječný hotel Marigold

  • Obrázek k souvisejícímu článku: Báječný hotel Marigold

    Báječný hotel Marigold

    13. 4. 2012 15:32 Na konci bude vše v pořádku. Takže jestli něco v pořádku není, tak to ještě není konec.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.