Plakát k filmu: Babí léto

Babí léto Babí léto

dokina.cz
7,6

Premiéra 27. 9. 2001
Česká Republika, 2001, 95 min

Žánr:
komedie, rodinný, drama
Režie:
Vladimír Michálek | celý štáb
Hrají:
Vlastimil Brodský, Stella Zázvorková, Stanislav Zindulka, Ondřej Vetchý | všichni herci

Tragikomický příběh mladého pětasedmdesátníka, věčného snílka, pábitele a recesisty, který na rozdíl od své milované, ustarané manželky, se odmítá smířit s údělem rezignujícího stáří a žije svůj život jako nikdy nekončící výzvu, v níž každý den se pro něho stává báječnou příležitostí k novému dobrodružství. Spolu se svým věrným kamarádem z operety přenáší divadelní role do života a splňuje si tak své nesplněné sny. Vystupuje jako emeritní člen Metropolitní opery, který kupuje zámky, jako revizor, horo lezec a dobrodinec. V řadě vděčných komických situací, plných jemného i černého humoru, válčí s manželkou o svou bezstarostnost a nezávislost, s níž vždy znova dokazuje, co je to UMĚNÍ ŽÍT. Tento film o přátelství, lásce a neumírání je věnovám Vlastimilu Brodskému.

Film BABÍ LÉTO získal 4x cenu ČESKÝ LEV - Nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli - Vlastimil Brodský. Nejlepší ženský herecký výkon v hl. roli . Stella Zázvorková. Nejlepší muž. herec. výkon ve vedl. roli - Stanislav Zindulka. Nejlepší scénář - Jiří Hubač.

Tragikomický příběh mladého pětasedmdesátníka, věčného snílka, pábitele a recesisty, který na rozdíl od své milované, ustarané manželky, se odmítá smířit s údělem rezignujícího ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 758 hlasů
 • -
 • -
 • -

Kde se podívat online?

Přehrát online

Trailer k filmu

Související články k filmu Babí léto

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Legenda českého filmu Stella Zázvorková by dnes oslavila 95. narozeniny

  Legenda českého filmu Stella Zázvorková by dnes oslavila 95. narozeniny

  14. 4. 2017 14:30 Stella Zázvorková (1922-2005) pocházela z umělecké rodiny a i po své smrti patří k nejoblíbenějším ženským komikům českého jeviště, filmu i televize. Objevovala se po boku takových herců jakými jsou L. Lipský, M. Kopecký, J. Bek, J. Sovák, V. Brodský či V. Menšík. Z televizních seriálů můžeme jmenovat Tři chlapi v chalupě či Arabela. V dnešním článku jsme pro vás vybrali desítku skvělých filmů, ve kterých si zahrála Stella Zázvorková. Které byste vybrali vy?

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Českého lva získaly silné příběhy

  Českého lva získaly silné příběhy

  24. 1. 2008 15:52 Nejlepšími českými snímky uplynulého roku jsou Horem pádem (režie Jan Hřebejk), Král zlodějů (r

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Ondřej Vetchý

  Ondřej Vetchý

  22. 11. 2006 15:57 Kdybyste v českém hereckém rybníčku hledali opravdu chlapáckého mužského, který má svalnaté trénované tělo a jehož fyzická přitažlivost nemá nic společného s frajerskými pózami, jistě vás jako jeden z prvních napadne Ondřej Vetchý

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.