Plakát k filmu: Atlas mraků

Atlas mraků Cloud Atlas

dokina.cz
7,5

Premiéra 22. 11. 2012
USA, Německo, Singapur, Hong Kong, 2012, 165 min

Žánr:
drama, sci-fi, mystery, psychologický
Režie:
Tom Tykwer | celý štáb
Hrají:
Tom Hanks, Hugo Weaving, Jim Sturgess, Hugh Grant, Halle Berry, Susan Sarandon, Ben Whishaw, Jim Broadbent | všichni herci

Filmová adaptace románu Davida Mitchella vypráví šest žánrově odlišných příběhů, které se odehrávají v různých časech a na různých místech od začátku 19. století až po postapokalytickou budoucnost. Film zobrazuje myšlenku kontinuální propojenosti našeho bytí a především našich činů napříč časem a prostorem, kde všechno má svoji příčinu i následek, smysl, kde se vrahova duše promění ve velkého hrdinu a kde jediný laskavý skutek v přítomnosti vyvolá revoluci v daleké budoucnosti.

Filmová adaptace románu Davida Mitchella vypráví šest žánrově odlišných příběhů, které se odehrávají v různých časech a na různých místech od začátku 19. století až po ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Vaše hodnocení: 100 hlasů

Kde se podívat online?

Přehrát online

Recenze filmu Atlas mraků

  • Recenze Atlas mraků na MovieZone

    Recenze MovieZone 80

    Jeden z nejambicióznějších projektů letošního roku je adaptací mohutného románu Davida Mitchella, který na šesti příbězích vypráví o lidstvu, vývoji světa, minulosti i budoucnosti. Leporelo vyrostlo ve všeobjímající fresku, jíž sourozenci Wachowští a Tom Tykwer zrealizovali s takovou grácií, že její obří záběr snadno slupnete. Výjimečný, jen občas trochu umělý film.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.