Plakát k filmu: Ať vejde ten pravý

Ať vejde ten pravý Låt den rätte komma in

Premiéra 12. 11. 2009
Švédsko, 2008, 115 min, od 15 let

Žánr:
thriller, drama, horor, romantický, fantasy
Režie:
Tomas Alfredson | celý štáb
Hrají:
Kåre Hedebrant, Lina Leandersson, Per Ragnar | všichni herci

Netradiční upírský horor se odehrává na ponurém švédském sídlišti. Tady žije outsiderský hrdina Oskar a sem se přistěhuje nový soused s dcerou Eli. Dvě zvláštní děti se sblíží a Oskar zjistí, že jeho kamarádka je upírka. Oskar se těžko rozhoduje, jestli se s podivnou dívkou dál přátelit – něco ho k ní ale stále osudově táhne... Film byl natočen podle bestselleru Johna Ajvida Lindqvista a blízký je například potemnělým snímkům Roye Anderssona.

Hrůzostrašná pohádka plyne v pomalém tempu a dodržuje pravidla upírského žánru – jen vztah Eli a Oskara je s ohledem na jejich věk platoničtější, i když stejně jako řada jiných upírských filmů je i tenhle hrůzostrašně a až chorobně romantický. Přitom je ale zvláštně chladný – nejen díky skvostným hereckým výkonům dětských představitelů a tomu, že se odehrává na sídlišti pokrytém sněhem.

Film podmanivý, sugestivní a ponuře krásný, krvavý, jitřivý a zneklidňující – přesně takový, jaké má skutečné filmové umění být.

Netradiční upírský horor se odehrává na ponurém švédském sídlišti. Tady žije outsiderský hrdina Oskar a sem se přistěhuje nový soused s dcerou Eli. Dvě zvláštní děti se sblíží a ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 285 hlasů
  • -
  • -
  • -
  • -

Související články k filmu Ať vejde ten pravý

  • Obrázek k souvisejícímu článku: Ať vejde ten pravý

    Ať vejde ten pravý

    9. 11. 2009 15:38 Netradiční upírský horor o platonickém vztahu dvanáctiletého Oskara a upírky Eli.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.