Plakát k filmu: Asterix: Sídliště bohů 3D

Asterix. Sídliště bohů Astérix: Le domaine des dieux

dokina.cz
6,5

Premiéra 5. 3. 2015
Francie, 2014, 85 min

Žánr:
animovaný
Režie:
Alexandre Astier | celý štáb
Hrají:
Alain Chabat, Laurent Lafitte, Géraldine Nakache, Alexandre Astier, Lorànt Deutsch, Roger Carel, Florence Foresti, François Morel | všichni herci

Píše se rok 50 před Kristem. Celá Galie trpí v obležení Římanů...

Celá?!? Ale kdeže!

Julius Caesar je bezesporu vynikající stratég a vojevůdce, který dosud nenašel přemožitele. Jen hrstka nepoddajných Galů se nadále vysmívá přímo do zobáku slavného římského orla a odolává jeho válečným výpadům.

Nyní má Caesar geniálně lstivý plán, jak se drzých Galů zbavit jednou provždy: svést prostoduché vesničany kouzlem civilizace v podobě monumentálních římských staveb. Tedy, vlastně se jedná o kompletní vykácení lesů a výstavbu mramoráků (předchůdce dnešních paneláků)… Ale rozhodně s honosným názvem - Sídliště Bohů.

Jenže Asterix a Obelix svou malou vesnici, ukrytou v hlubokém lese, oplývajícím chutnými divočáky, nadevše milují. Přece nedopustí, aby se z jejich milovaného domova stal pouhý turistický skanzen. Musejí nabrousit veškerý svůj důvtip a pokusit se prohnaného Caesara v této podlé bitvě porazit…

Komiks Dobrodružství Asterixe a Obelixe si rychle získal slávu. První vyšel v roce 1961 v nákladu 6000 kusů. O deset let později se sedmnáctého dílu "Sídliště Bohů" prodalo více než milion kusů. Od té doby je komiks o Asterixovi a Galech kultovní záležitost a miluje ho celý svět. Do dnešního dne čítá dobrodružství Asterixe 55 příběhů, které byly přeloženy do 110 jazyků a dialektů. Na celém světě bylo prodáno přes 355 milionů knižních vydání. To je přes 13 000 tun komiksu, což představuje váhu zhruba 13 milionů divočáků, na kterých by si Obelix jistě moc rád pochutnal.

Dobrodružství Asterixe a Obelixe v kině shlédlo přes 100 milionů diváků díky osmi animovaným a čtyřem hraným snímkům, které o nich byly natočeny.

V českém znění:
Cesar - Karel Heřmánek
Prospectus - Michal Suchánek
Asterix - Pavel Trávníček
Obelix - Jiří Štěpnička
Majestatix - Pyško Alexej
Dulcia - Simona Postlerová
Minimínus - Dalibor Gondík
Panoramix - Petr Pospíchal
Alfabetix - Tomáš Juřička
Heinohus - Josef Carda
Automatix - Jakub Saic

Píše se rok 50 před Kristem. Celá Galie trpí v obležení Římanů...Celá?!? Ale kdeže!Julius Caesar je bezesporu vynikající stratég a vojevůdce, který dosud nenašel přemožitele. Jen ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 11 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu Asterix: Sídliště bohů 3D

 • Recenze Asterix: Sídliště bohů 3D na MovieZone

  Recenze MovieZone 60

 • Recenze Asterix: Sídliště bohů 3D na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 65

  Asterix: Sídliště bohů je filmem, který je ideálním kompromisem mezi dětským a dospělým světem a každá generace si na něm (s podmínkou značné dávky nadhledu) může najít to svoje.

 • Recenze Asterix: Sídliště bohů 3D na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 60

  Od posledního animovaného filmu o svérázných obyvatelích malé galské vesničky, popíjejících kouzelný lektvar, jenž jim dodává nadlidskou sílu, díky čemuž chrabře odolávají nátlaku římského impéria, uběhlo již devět let. Tehdy byl ještě snímek s názvem Asterix a Vikingové vytvářen ruční 2D animací, zatímco nejnovější adaptace s podtitulem Sídliště bohů, se už nepříliš překvapivě dočkala třetího rozměru. Pokrok se prostě zastavit nedá. Divočáci jsou sice chlupatější a Obelix macatější, přesto Asterixovi klasická animace slušela víc. Na druhou stranu, pořád je to lepší než bizarně ujeté hrané filmy, kterým se zejména v případě posledních dvou kousků (Asterix a Olympijské hry, Asterix ve službách Jejího Veličenstva) podařilo odkaz francouzských autorů původních komiksů Goscinnyho a Uderza provléct smrdutou stokou.

Trailer k filmu

Související články k filmu Asterix: Sídliště bohů 3D

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Asterix: Sídliště bohů - recenze nového animáku z galské osady

  Asterix: Sídliště bohů - recenze nového animáku z galské osady

  5. 3. 2015 20:00 Ve zbrusu novém dobrodružství Asterixe a Obelixe se podíváme opět do osady neohrožených Galů, na které se opět chystá římský vojevůdce Caesar. Ten se jedinou svobodnou a neporazitelnou enklávu Galů rozhodne tentokrát porazit vskutku originálním způsobem. Nejnovější snímek ze světa komiksového Asterixe jde navíc s dobou a představuje se konečně jako digitální CGI animace.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.