Plakát k filmu: Assassin's Creed

Assassin's Creed Assassin's Creed

dokina.cz
5,7

Premiéra 29. 12. 2016
USA, Francie, Velká Británie, 2016, 102 min, od 12 let

Žánr:
akční, historický, sci-fi

Usvědčený vrah Callum Lynch (Michael Fassbender) je nedobrovolně vysvobozen z cely smrti jen proto, aby se stal součástí staletého boje mezi asasíny, templáři a španělskými inkvizitory. Jeho novým vězením se stává tajné zařízení Abstergo vybavené revoluční technologií Animus, která odhaluje v lidské DNA genetické vzpomínky a tím umožňuje vrátit se a prožít vzpomínky předků, které byly dosud ztracené v minulosti.

Callum se díky Animusu propojí se svým prapředkem žijícím v Granadě a Seville v období španělské inkvizice v 15. století. Jmenuje se Aguilar de Nerha a je členem bratrstva asasínů, které už několik století vede skrytou válku s řádem templářů, svým odvěkým nepřítelem. Tajná organizace asasínů se zavázala chránit svobodnou vůli lidstva a snaží se zabránit tomu, aby se templáři s pomocí inkvizice zmocnili mocného artefaktu nazývaného Jablko Ráje. A právě tento artefakt je podle přesvědčení templářů nástrojem k ovládnutí celého světa.

Film Assassin’s Creed vznikl na základě stejnojmenné slavné herní série a vedle Michaela Fassbendera se ve filmu představí další uznávaní herci Marion Cotillard, Jeremy Irons a Brendan Gleeson.

Usvědčený vrah Callum Lynch (Michael Fassbender) je nedobrovolně vysvobozen z cely smrti jen proto, aby se stal součástí staletého boje mezi asasíny, templáři a španělskými ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 19 hlasů

Recenze filmu Assassin's Creed

 • Recenze Assassin's Creed na MovieZone

  Recenze MovieZone 40

  Michael Fassbender natočil adaptaci herní série, která znalce rozčílí, protože v ní není to, na čem Assassin´s Creed stojí a padá, a ostatní akorát totálně zblbne. Do popředí se tu tlačí příběh, který nedává moc smysl ani samotným tvůrcům a nevýrazní hrdinové, jimž lze jen těžko fandit. Těch pár vydařených akčních scén naznačí, jak by to celé mohlo být fajn, kdyby za projektem stál někdo, kdo by měl alespoň tušení, co je tahle značka zač, v čem je její síla a co chtějí diváci v kině vidět. Za sebe říkám, že tohle jsem fakt vidět nechtěl. Filmový Assassin´s Creed si bere tu nejnudnější a nejotravnější část z herní předlohy a roztahuje ji na celovečerní stopáž. Dík, ale ne.

 • Recenze Assassin's Creed na fffilm

  Recenze fffilm 70

  Docela bych si přál, aby tenhle film měl úspěch, protože mi přijde osvěžující vidět, jak se velmi schopný tvůrce za hodně peněz s kvalitními herci snaží dokázat něco originálního s námětem, který ho "není hoden". Velmi nekomerční soundtrack (od režisérova bratra). Všechny dobové dialogy odvážně ponechané ve španělštině. Parádně stylizovaná výprava. Téměř úplná absence humoru. To jsou všechno věci, které já osobně oceňuji, protože jsou v úplném rozporu s tím, o co se hollywoodské blockbustery (obzvlášť ty podle videoher) normálně snaží.

 • Recenze Assassin's Creed na AV Mania

  Recenze AV Mania 70

  Režisér se v Assassin's Creed snaží zkombinovat shakespearovské drama s Matrixem, Indiana Jonesem a konspiracemi Dana Browna. Vážnost s béčkovostí. Mnohým proto bude jeho film připadat překombinovaný, zmatený, nepřicházející s tím, co sliboval v trailerech nebo co se všeobecně očekává od adaptace videoherní předlohy. Tedy zábava. Více na: http://avmania.e15.cz/assassins-creed-recenze-filmu

 • Recenze Assassin's Creed na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 60

  Assassin’s Creed byl bezesporu velmi očekávaným filmem nespočtu hráčů a těšili se na něho i ti, kteří se do války mezi asasíny a templáři nikdy nezapojili. Výsledek není vyloženě špatný, ale že by se nad ním dalo zatleskat, to se rozhodně říci nedá. Stejně jako střídání časových linií, mění se i atmosféra a napětí, které nás jednou vtáhnou do souboje a podruhé nudí či dokonce nechávají zmatené. Zejména konec je s opravdu velkým otazníkem. Možná je to náhoda, možná prokletí, ale žánr sci-fi či fantasy ve spojení se jménem Jeremy Irons v posledních několika letech nedopadá moc dobře.

 • Recenze Assassin's Creed na iDnes

  Recenze iDnes 40

  Posvátný předmět, o nějž se všichni perou, by mohl naznačit i spřízněnost s Indianou Jonesem – bohužel je však nulová. Protože snímku Assassin’s Creed naprosto schází úsměvná nadsázka: vypráví brakovou akční sci-fi se smrtící spasitelskou vážností a skoro bez akce. Zdroj: http://kultura.zpravy.idnes.cz/recenze-filmu-assassin-s-creed-de6-/filmvideo.aspx?c=A161228_2295010_filmvideo_spm

 • Recenze Assassin's Creed na Fandíme filmu

  Recenze Fandíme filmu 50

  Assassin’s Creed měl v rukávu silné jméno značky, atraktivní předlohu a zajímavé herce. S pozitivní vyhlídkou z toho mohl vylézt jeden z lepších filmů podle videoher. Bohužel, krom několika slušných akčních scén a pár náznaků dobové atmosféry jsme se nedočkali ničeho zajímavého. Film zcela nepochopitelně adaptuje převážně tu nejméně zajímavou část videoher a potenciál velkolepých dobrodružství v historických obdobích nechává do značné míry ležet ladem. Těžko říct proč, ale každopádně je to zklamání a výsledkem je přinejlepším průměrný film.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.