Plakát k filmu: Arthur a Maltazardova pomsta

Arthur a Maltazardova pomsta Arthur et la vengeance de Maltazard

dokina.cz
5,0

Premiéra 3. 12. 2009
Francie, 2009, 93 min

Žánr:
animovaný
Režie:
Luc Besson | celý štáb
Hrají:
Freddie Highmore, Selena Gomez, Mia Farrow, Jimmy Fallon, Snoop Dogg, Asa Butterfield, Lou Reed, Ron Crawford, Robert Stanton, Penny Balfour, Jean-Paul Rouve, Gérard Darmon, Michel Duchaussoy, Fred Testot, Bernard Alane | všichni herci

Po úspěšném filmu Arthur a Minimojové přichází Luc Besson s pokračováním příběhu o malém hrdinovi…

Arthur je natěšený, protože dnes večer se naposledy může vrátit do říše Minimojů a setkat se tak s princeznou Selénií. Minimojové na jeho počest chystají obrovskou hostinu a princezna se chystá obléknout do šatů z růžových okvětních plátků.

Arthur ale nečekaně najde zrnko rýže, kde je napsáno SOS. Není pochyb o tom, že princezna Selénia je v nebezpečí! Arthur se dvakrát nerozmýšlí a vy-dává se ji zachránit. Až na místě ale zjistí, že Minimojové ho o pomoc nevolali. Kdo na mladého hrdinu nastražil tuto léčku?

V originále propůjčili kresleným postavičkám hlasy známé osobnosti. Maltazard – Lou Reed, babička – Mia Farrow, Max – Snoop Dog, Replay – Fergie a další.

Po úspěšném filmu Arthur a Minimojové přichází Luc Besson s pokračováním příběhu o malém hrdinovi… Arthur je natěšený, protože dnes večer se naposledy může vrátit do říše ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 448 hlasů
 • -
 • -
 • -

Recenze filmu Arthur a Maltazardova pomsta

 • Recenze Arthur a Maltazardova pomsta na fffilm

  Recenze fffilm 50

  O ději nic psát nebudu, nic moc se totiž neděje a to, co se děje, není pochopitelné, pokud si nepamatujete první díl. Z řemeslného hlediska je na co se koukat (a poslouchat). Postavičky, dopravní prostředky a vůbec kulisy jsou nápadité a hodily by se do videohry, případně do série videoher. V rámci filmu ale máte neustálý dojem, že je vám předhazována spousta nových věcí a postaviček, ale než je stačíte pochopit nebo si je aspoň užít, už jsme zase někde jinde a vidíme jiné věci / postavičky. Bohužel, animovaná je menší polovina filmu. Zbytek je hraný, ne moc zajímavý a v některých ohledech dost "ideologicky zvláštní". Nejdříve je nám cpáno do hlavy, jak je to super být "zajednou s přírodou" a pak jsme najednou v hypermoderním miniměstě s kurvami, pasáky a zlými jednorožci, aniž by se z toho něco vyvozovalo. Po chvíli jsme zase pryč a zjišťujeme, že existence toho města s jednorožci neměla pro děj filmu vůbec žádné opodstatnění. Tedy aspoň pro děj tohoto konkrétního filmu , který končí titulkem "To be continued" a pravděpodobně bude continued a my se konečně dozvíme, v čem tedy spočívá ta Maltazardova pomsta. Pokud vám tyto odstavce připadají takové nějaké nemastné - neslané, tak to je v pořádku. Přesně takový je i film. Připadalo mi, jako kdybych se koukal na Star Wars Epizodu II , aniž bych věděl něco o existenci Epizod I, III, IV, V a VI.

Související články k filmu Arthur a Maltazardova pomsta

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Arthur a Maltazardova pomsta

  Arthur a Maltazardova pomsta

  2. 12. 2009 06:00 Po úspěšném filmu Arthur a Minimojové přichází Luc Besson s pokračováním příběhu o malém hrdinovi… Arthur je natěšený, protože dnes večer se naposledy může vrátit do říše Minimojů a setkat se tak s princeznou Selénií. Minimojové na jeho počest chystají obrovskou hostinu a princezna se chystá obléknout do šatů z růžových okvětních plátků. Arthur ale nečekaně najde zrnko rýže, kde je napsáno SOS. Není pochyb o tom, že princezna Selénia je v nebezpečí! Arthur se dvakrát nerozmýšlí ...

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.