Plakát k filmu: Antikrist

Antikrist Antichrist

dokina.cz
7,0

Premiéra 26. 11. 2009
Francie, Německo, Itálie, Švédsko, Dánsko, Polsko, 2009, 108 min

Žánr:
drama, horor
Režie:
Lars von Trier | celý štáb
Hrají:
Willem Dafoe, Charlotte Gainsbourg | všichni herci

Muž (Willem Dafoe) a Žena (Charlotte Gainsbourg) se vášnivě milují. Černobílé záběry klouzavé kamery si vychutnávají jejich zaujetí sexem. Zároveň sledujeme krůčky dítěte, které se s nadšením blíží směrem k padajícím sněhovým vločkám za otevřeným oknem.

Divák již tuší, jak tato scéna dopadne, a tragédie, která se dala snadno odvrátit, samozřejmě navždy změní životy Muže a Ženy. Žena zcela zkolabuje, Muž se snaží zachránit jejich manželství a ulehčit jejich utrpení. Navrhuje společnou terapii v odlehlém dřevěném srubu uprostřed lesů, které, k divákovu překvapení, jako by vystoupily z té nejhorší noční můry. V tu se mění i pobyt manželů a to, co mělo být jejich „rájem“, se stává tím nejhorším peklem.

Oživlá příroda a zvrácená psychologie hrají velkou roli v tomto podivném experimentu – vrátí se Muž a Žena jako dvojice, nebo každý sám? Vrátí se vůbec? Jeden z nejkontroverzněji přijatých filmů letošního MFF v Cannes vynesl Charlotte Gainsbourg Cenu za nejlepší ženský herecký výkon.

Muž (Willem Dafoe) a Žena (Charlotte Gainsbourg) se vášnivě milují. Černobílé záběry klouzavé kamery si vychutnávají jejich zaujetí sexem. Zároveň sledujeme krůčky dítěte, které ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 143 hlasů

Recenze filmu Antikrist

  • Recenze Antikrist na MovieZone

    Recenze MovieZone 90

    Zatímco se On a Ona milovali, jejich dítě vypadlo z okna. Každý bojuje s žalem po svém, ale protikladnost jejich přístupu i přirozenosti vede uprostřed hlubokých lesů k tragickému střetu racionality a chaosu. Lars von Trier strhl oponu a předestřel chorobně otevřený a drásavý hvozd svých duševních démonů v brilantním formě. Tarkovského vizualitou uhranutý Antikrist je střemhlavým pádem do bahnité podstaty lidské bytosti. Ideovým barbarstvím v čase vládnoucího rozumu.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.