Plakát k filmu: Anonym

Anonym Anonymous

dokina.cz
5,6

Premiéra 10. 11. 2011
Anglie, Německo, 2011, 130 min

Žánr:
drama
Režie:
Roland Emmerich | celý štáb
Hrají:
Vanessa Redgrave, Rhys Ifans, Joely Richardson, David Thewlis, Xavier Samuel | všichni herci

Film Anonymous zasazený do politické hadí jámy alžbětinské Anglie se zamýšlí nad otázkou, která mátla po mnoho století akademiky a brilantní intelektuály počínaje Markem Twainem a Charlesem Dickensem až po Henryho Jamese a Sigmunda Freuda, a sice: kdo byl autorem her, které jsou připisovány Williamu Shakespeareovi? Experti vedli mnoho debat, byla napsána spousta knih a učenci věnovali své životy zastávání nebo popírání teorií obklopujících autorství nejuznávanějších děl v anglické literatuře. Anonymous ukazuje jednu možnou odpověď, zaměřuje se na čas, kdy romantické a dobrodružné politické intriky, zakázané milostné pletky na královském dvoře a pletichy hrabivých dvořanů lačných moci a trůnu byly vystaveny na odiv na nejméně pravděpodobném místě: na londýnském jevišti.

Film Anonymous zasazený do politické hadí jámy alžbětinské Anglie se zamýšlí nad otázkou, která mátla po mnoho století akademiky a brilantní intelektuály počínaje Markem Twainem a ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 460 hlasů

Kde se podívat online?

274.73 CZK Přehrát online

Recenze filmu Anonym

  • Recenze Anonym na MovieZone

    Recenze MovieZone 40

    Roland Emmerich si usmyslel, že když Kenneth Branagh zvládne přechod od teátru k nabušenému blockbusteru, on zvládne to samé, ale opačným směrem. Stručně můžeme říct, že se mu to vůbec nepovedlo a měl by propříště zůstat u destrukce všeho živého i neživého.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.