Plakát k filmu: Annie Leibovitz: Život objektivem

Annie Leibovitz: Život objektivem Annie Leibovitz: Life Through a Lens

dokina.cz
6,8

Premiéra 4. 9. 2008
USA, 2008, 79 min, od 12 let

Žánr:
životopisný, hudební, dokumentární
Režie:
| celý štáb
Hrají:
George Clooney, Robert Downey Jr., Kirsten Dunst, Whoopi Goldberg, Mick Jagger, Keira Knightley, Bette Midler, Demi Moore, Yoko Ono, Richard Nixon, Keith Richards, Julia Roberts, Chris Rock, Jason Schwartzman, Arnold Schwarzenegger, John Lennon | všichni herci

Fascinující dokumentární portrét zachycuje osobnost legendární americké fotografky Annie Leibovitz, která proslavila skupinu Rolling Stones a pracovala pro časopisy Vanity Fair či Vogue. Fotografovala Micka Jaggera, Hillary Clinton, Patti Smith, Demi Moore, Keithe Richardse či Arnolda Schwarzeneggera.

Se svým fotoaparátem však také neohroženě dokumentovala válečnou apokalypsu v Sarajevu a ve Rwandě. V uplynulých třiceti letech se podílela na formování podoby současného světa a dnes je stejně slavná jako celebrity, s nimiž pracovala. Barbara Leibovitz zachycuje svou starší sestru jako osobnost, která si dokázala ochránit soukromou sféru a udržet integritu i v dramatických, nátlakových situacích. V práci, na idylické rodinné farmě i nad poslední knihou svých fotografií – všude tam je Annie Leibovitz ženou, která nikdy neztratila tvář. To potvrzují i všechny známé osobnosti, které režisérka zpovídá.

Fascinující dokumentární portrét zachycuje osobnost legendární americké fotografky Annie Leibovitz, která proslavila skupinu Rolling Stones a pracovala pro časopisy Vanity Fair či ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů
  • -
  • -

Recenze filmu Annie Leibovitz: Život objektivem

  • Recenze Annie Leibovitz: Život objektivem na fffilm

    Recenze fffilm 60

    Annie Leibovitzová je opravdu hodně slavná fotografka a pokud vám to jméno náhodou nic neříká, jistě budete znát některé její slavné fotografie . Dokumentární film, který míří do našich kin, není původně celovečerním filmem, nýbrž epizodou televizního seriálu o slavných umělcích. A jako epizoda televizního seriálu je výborný. Jako celovečerní film už ne tak moc. Pokud Leibovitzovou a její dílo už trochu znáte, pak prakticky nemáte důvod se na film dívat a zajímavější pro vás bude nějaká kniha s velkými kvalitními reprodukcemi jejích děl. Ve filmu uvidíte pár hodně starých domácích záběrů z jejího dětství a mládí, uvidíte spousty slavných lidí říkat, jak je Annie úžasná, uvidíte několik fotosezení (ale vždycky sestříhaných tak, že si neuděláte představu, jak a co při nich vlastně Annie organizuje). Ale nic z toho není nijak extra zajímavé, mimo jiné i proto, že se Annii v jejím životě nic extra zajímavého nestalo (nejzajímavější bylo to, že se od Huntera S. Thompsona naučila brát drogy a skončila v léčebně). Ano, stojí za to tenhle film vidět. Ale proto, že je o úžasné umělkyni. Ne proto, že by šlo o úžasný film.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.