Plakát k filmu: Annie Leibovitz: Život objektivem

Annie Leibovitz: Život objektivem Annie Leibovitz: Life Through a Lens

dokina.cz
7,5

Premiéra 4. 9. 2008
USA, 2008, 79 min, od 12 let

Žánr:
životopisný, hudební, dokumentární
Režie:
| celý štáb
Hrají:
George Clooney, Robert Downey Jr., Kirsten Dunst, Whoopi Goldberg, Mick Jagger, Keira Knightley, Bette Midler, Demi Moore, Yoko Ono, Richard Nixon, Keith Richards, Julia Roberts, Chris Rock, Jason Schwartzman, Arnold Schwarzenegger, John Lennon | všichni herci

Fascinující dokumentární portrét zachycuje osobnost legendární americké fotografky Annie Leibovitz, která proslavila skupinu Rolling Stones a pracovala pro časopisy Vanity Fair či Vogue. Fotografovala Micka Jaggera, Hillary Clinton, Patti Smith, Demi Moore, Keithe Richardse či Arnolda Schwarzeneggera.

Se svým fotoaparátem však také neohroženě dokumentovala válečnou apokalypsu v Sarajevu a ve Rwandě. V uplynulých třiceti letech se podílela na formování podoby současného světa a dnes je stejně slavná jako celebrity, s nimiž pracovala. Barbara Leibovitz zachycuje svou starší sestru jako osobnost, která si dokázala ochránit soukromou sféru a udržet integritu i v dramatických, nátlakových situacích. V práci, na idylické rodinné farmě i nad poslední knihou svých fotografií – všude tam je Annie Leibovitz ženou, která nikdy neztratila tvář. To potvrzují i všechny známé osobnosti, které režisérka zpovídá.

Fascinující dokumentární portrét zachycuje osobnost legendární americké fotografky Annie Leibovitz, která proslavila skupinu Rolling Stones a pracovala pro časopisy Vanity Fair či ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů
  • -
  • -
  • -

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.