Plakát k filmu: Andělé hříchu

Andělé hříchu Anges du péché, Les

dokina.cz
7,6

Francie, 1943, 96 min

Žánr:
drama
Režie:
Robert Bresson | celý štáb

Anna-Maria vstoupí do kláštera dominikánek v Béthane, který je určen k převýchově potrestaných žen. Ona sama je z velmi zámožné rodiny a její předchozí výchova na ní zanechala výrazné stopy. Do převýchovy dostane mladou trestankyni Terezu, kterou má změnit lepšímu. Zjevně se dostává do situace, kdy ztrácí výchovný vliv na Terezu a naopak je to Tereza, která Annu-Marii natolik ovlivní, že je sama vyloučena z kláštera. Pod tlakem tohoto životního nezdaru si vezme Anna-Maria život. Tereza pod tlakem této ztráty se začíná měnit a touží vykoupit svým dalším životem spáchané zločiny.

Anna-Maria vstoupí do kláštera dominikánek v Béthane, který je určen k převýchově potrestaných žen. Ona sama je z velmi zámožné rodiny a její předchozí výchova na ní zanechala ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 10 hlasů
  • -
  • -
  • -

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.