Plakát k filmu: Americká idyla

Americká idyla American Pastoral

dokina.cz
5,5

Premiéra 17. 11. 2016
USA, 2016, 126 min, od 12 let

Žánr:
drama
Režie:
Ewan McGregor | celý štáb
Hrají:
Ewan McGregor, Jennifer Connelly, Dakota Fanning, Uzo Aduba, Rupert Evans, Molly Parker, David Strathairn, Peter Riegert | všichni herci

Snímek natočený podle stejnojmenného románu Philipa Rotha oceněného Pullitzerovou cenou sleduje příběh rodiny, jejíž zdánlivě idylický život je rozbit sociálním a politickým chaosem 60. let. Ewan McGregor přichází s režijním debutem a hraje roli Seymoura „Švéda“ Levova, kdysi legendárního středoškolského atleta, který je teď úspěšný podnikatel provdaný za Dawn, někdejší královnu krásy. Pod naleštěným pozlátkem Švédova života ale rostou potíže. Když jeho milovaná náctiletá dcera Merry zmizí poté, co je obviněná ze spáchání násilného činu, věnuje Švéd všechnu energii jejímu nalezení a záchraně rodiny. To, co objevuje, otřásá jeho samotným jádrem a nutí ho podívat se pod povrch a konfrontovat chaos tvořící svět okolo něj.

V hlavních rolích se představí držitelka Oscara Jennifer Connelly v roli Dawn, Dakota Fanning v roli Merry, držitelka ceny Emmy Uzo Aduba a nominovaný na Oscara David Strathairn.

Snímek natočený podle stejnojmenného románu Philipa Rotha oceněného Pullitzerovou cenou sleduje příběh rodiny, jejíž zdánlivě idylický život je rozbit sociálním a politickým ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů

Recenze filmu Americká idyla

  • Recenze Americká idyla na MovieZone

    Recenze MovieZone 50

    Sympatický McGregor si bohužel ukousl moc velké sousto, a přestože se na jeho celovečerní prvotinu dá bez problémů koukat, to nejsilnější z předlohy předat nedokázal. Jako režiséra ho nezatracuju, ale geniální prvotina prostě vypadá jinak.

Trailer k filmu

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.