Plakát k filmu: Americká idyla

Americká idyla American Pastoral

dokina.cz
5,6

Premiéra 17. 11. 2016
USA, 2016, 126 min, od 12 let

Žánr:
drama
Režie:
Ewan McGregor | celý štáb
Hrají:
Ewan McGregor, Jennifer Connelly, Dakota Fanning, Uzo Aduba, Rupert Evans, Molly Parker, David Strathairn, Peter Riegert | všichni herci

Snímek natočený podle stejnojmenného románu Philipa Rotha oceněného Pullitzerovou cenou sleduje příběh rodiny, jejíž zdánlivě idylický život je rozbit sociálním a politickým chaosem 60. let. Ewan McGregor přichází s režijním debutem a hraje roli Seymoura „Švéda“ Levova, kdysi legendárního středoškolského atleta, který je teď úspěšný podnikatel provdaný za Dawn, někdejší královnu krásy. Pod naleštěným pozlátkem Švédova života ale rostou potíže. Když jeho milovaná náctiletá dcera Merry zmizí poté, co je obviněná ze spáchání násilného činu, věnuje Švéd všechnu energii jejímu nalezení a záchraně rodiny. To, co objevuje, otřásá jeho samotným jádrem a nutí ho podívat se pod povrch a konfrontovat chaos tvořící svět okolo něj.

V hlavních rolích se představí držitelka Oscara Jennifer Connelly v roli Dawn, Dakota Fanning v roli Merry, držitelka ceny Emmy Uzo Aduba a nominovaný na Oscara David Strathairn.

Snímek natočený podle stejnojmenného románu Philipa Rotha oceněného Pullitzerovou cenou sleduje příběh rodiny, jejíž zdánlivě idylický život je rozbit sociálním a politickým ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 69.00 CZK Přehrát online

Recenze filmu Americká idyla

 • Recenze Americká idyla na MovieZone

  Recenze MovieZone 50

  Sympatický McGregor si bohužel ukousl moc velké sousto, a přestože se na jeho celovečerní prvotinu dá bez problémů koukat, to nejsilnější z předlohy předat nedokázal. Jako režiséra ho nezatracuju, ale geniální prvotina prostě vypadá jinak.

 • Recenze Americká idyla na fffilm

  Recenze fffilm 40

  Amerika, 60. léta. Seymour "Švéd" Levov (Ewan McGregor) býval kdysi hvězdou středoškolského sportu a dnes provozuje relativně úspěšnou továrnu na rukavice, za manželku má okresní královnu krásy (Jennifer Connelyová), se kterou vychovávají svou dceru Meredith (Dakota Fanningová). Seymour nikdy netoužil být milionářem, takže je se svým polovenkovským životem (chovají i pár krav) plně spokojený. Jediné, co mu kazí štěstí, jsou výstřelky pubertální Meredith, která své rodiče z hloubi duše nenávidí a smýšlí více než levicově. Krize nastane ve chvíli, kdy Meredith uteče z domova a záhy poté vyjde najevo, že pravděpodobně provedla teroristický útok (vyhodila do vzduchu budovu venkovské pošty). Seymour se s tím nehodlá smířit a je odhodlaný svou (stále nezvěstnou) dceru najít a dokázat, že takového činu není schopna. To "dokazování" ovšem trvá mnoho let a během té doby se Seymourovi doslova rozpadne život pod rukama... Film Americká idyla vznikl podle stejnojmenné knihy Philipa Rotha, která byla oceněna mnoha cenami a i když jsem ji nečetl, po shlédnutí tohoto filmu mám jakési tušení, jakým intenzivním způsobem funguje.

 • Recenze Americká idyla na iDnes

  Recenze iDnes 60

  Stejnojmenné knize Philipa Rotha, za niž dostal Pulitzerovu cenu a která k filmové premiéře vyšla znovu, se říká „proamerická“. Což je levicový nesmysl. Americká idyla vypráví o zoufalé snaze rodičů celého světa pochopit, proč jejich děti začaly zabíjet.

 • Recenze Americká idyla na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 75

  Spousta „neduhů“ snímku má základ v knižní předloze, například specifické tempo nebo neuzavřenost některých dějových linií. S těmito problémy si mohl vyhrát už scénárista, ale takto se alespoň film snaží zachovat věrnost slavné a uznávané románové předloze. V opatrném našlapování je možná problém jisté rozervanosti této adaptace. Jde o zajímavé drama s proměnlivou atmosférou a velmi silným příběhem, ale výsledný dojem v divákovi je spíše zmatený. A přesto značně působivý.

Trailer k filmu

Související články k filmu Americká idyla

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Americká idyla - recenze

  Americká idyla - recenze

  17. 11. 2016 08:00 Amerika, 60. léta. Seymour "Švéd" Levov (Ewan McGregor) býval kdysi hvězdou středoškolského sportu a dnes provozuje relativně úspěšnou továrnu na rukavice, za manželku má okresní královnu krásy (Jennifer Connelyová), se kterou vychovávají svou dceru Meredith (Dakota Fanningová).

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Fantastická zvířata a Tom Hanks v roli amerického obchodníka

  Filmové premiéry: Fantastická zvířata a Tom Hanks v roli amerického obchodníka

  16. 11. 2016 10:01 Sbírka vzácných magických tvorů, postranní úmysly filmového producenta, idylický život rozbitý sociálním a politickým chaosem 60. let, hluboká analýza jedné rodiny, a americký obchodník v neznámém světě. 44. týden tohoto roku přináší 5 filmových premiér a dokument zobrazující tragické osudy legendy dvou československých revolucí.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.