Plakát k filmu: Alvin a Chipmunkové 2

Alvin a Chipmunkové 2 Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel

dokina.cz
3,7

Premiéra 24. 12. 2009
USA, 2009, 88 min

Žánr:
komedie, rodinný, animovaný
Režie:
Betty Thomas | celý štáb
Hrají:
Anna Faris, Justin Long, Zachary Levi, Jesse McCartney, Wendie Malick, Bridgit Mendler, Kathryn Joosten, Jason Lee, Christina Applegate, Amy Poehler, David Cross, Chris Warren Jr., Gregg Binkley | všichni herci

V roce 2007 vstoupil do kin formou celovečerního filmu komiksový fenomén mnoha generací Alvin a Chipmunkové. V okurkové sezóně se hudebnímu skladateli Daveovi Sevillemu podařilo ze zpívajících Chipmunků Alvina, Simona a Teodora udělat filmovou senzaci, a to i přesto, že toto nekontrolovatelné trio zdevastovalo svému kamarádovi Daveovi dům, ohrozilo kariéru a převrátilo život vzhůru nohama.

Než jste stihli říct “Alvinnnnneee!!!”, začalo se mluvit o dalším pokračování filmu. Tentokrát Alvin, Simon a Teodor potkají nové kamarády, vlastně kamarádky, ze kterých se možná stane i něco víc – můžete se těšit na dívčí trio Chipettky.

Alvin a Chipmunkové fungují jako „demoliční četa“ Davea Sevilleho – a jako roztomilá zábava diváků po celém světě – už více než padesát let. Od doby, kdy se uvedli svým vánočním hitem The Chipmunk Song, se jejich chytlavé písničky, vycházející z pera zpěváka a skladatele Rossa Bagdasariana staršího, staly stálou součástí popové kultury mladých i starších.

Vzhledem k tomu, že s prvním dílem se Chipmunkům a jejich tvůrcům podařilo vzít Hollywood i zbytek světa útokem, byli poté plni elánu natočit ještě větší a zábavnější pokračování. Dalo by se předpokládat, že v době sofistikovaných audio technologií budou hlasy Chipmunků (a Chipettek) nahrány nejmodernějšími technikami. Není tomu tak, producenti Ross Bagdasarian (jehož otec „munky“ vymyslel) a Janice Karman trvali na použití staré školy, která jejich typické hlasy zachytí, tak jako to udělal před padesáti lety Ross starší – zpomalením nahrávek na poloviční rychlost a následným znovu přehráním v běžné rychlosti.

Všichni zpívají! Všichni tančí! Všichni křičí Alvin!

V roce 2007 vstoupil do kin formou celovečerního filmu komiksový fenomén mnoha generací Alvin a Chipmunkové. V okurkové sezóně se hudebnímu skladateli Daveovi Sevillemu podařilo ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 1096 hlasů

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 109.81 CZK 274.93 CZK Přehrát online

Recenze filmu Alvin a Chipmunkové 2

  • Recenze Alvin a Chipmunkové 2 na MovieZone

    Recenze MovieZone 20

    Trojice zpívajících veverčáků se vydává na střední školu a nutí diváka uvažovat o tom, že sebevražda je vlastně docela fajn nápad. Naprosto nekoukatelná věc plná písniček, co se nedají poslouchat, herců, co ze sebe dělají blbce a příběhu, který by vymyslel i člověk, jenž se probudil po silvestrovské kalbě v obležení lahváčů. Tenhle film je tak špatný, že se to slovy nedá vyjádřit.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.