Plakát k filmu: Alvin a Chipmunkové 2

Alvin a Chipmunkové 2 Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel

dokina.cz
3,6

Premiéra 24. 12. 2009
USA, 2009, 88 min

Žánr:
komedie, rodinný, animovaný
Režie:
Betty Thomas | celý štáb
Hrají:
Anna Faris, Justin Long, Zachary Levi, Jesse McCartney, Wendie Malick, Bridgit Mendler, Kathryn Joosten, Jason Lee, Christina Applegate, Amy Poehler, David Cross, Chris Warren Jr., Gregg Binkley | všichni herci

V roce 2007 vstoupil do kin formou celovečerního filmu komiksový fenomén mnoha generací Alvin a Chipmunkové. V okurkové sezóně se hudebnímu skladateli Daveovi Sevillemu podařilo ze zpívajících Chipmunků Alvina, Simona a Teodora udělat filmovou senzaci, a to i přesto, že toto nekontrolovatelné trio zdevastovalo svému kamarádovi Daveovi dům, ohrozilo kariéru a převrátilo život vzhůru nohama.

Než jste stihli říct “Alvinnnnneee!!!”, začalo se mluvit o dalším pokračování filmu. Tentokrát Alvin, Simon a Teodor potkají nové kamarády, vlastně kamarádky, ze kterých se možná stane i něco víc – můžete se těšit na dívčí trio Chipettky.

Alvin a Chipmunkové fungují jako „demoliční četa“ Davea Sevilleho – a jako roztomilá zábava diváků po celém světě – už více než padesát let. Od doby, kdy se uvedli svým vánočním hitem The Chipmunk Song, se jejich chytlavé písničky, vycházející z pera zpěváka a skladatele Rossa Bagdasariana staršího, staly stálou součástí popové kultury mladých i starších.

Vzhledem k tomu, že s prvním dílem se Chipmunkům a jejich tvůrcům podařilo vzít Hollywood i zbytek světa útokem, byli poté plni elánu natočit ještě větší a zábavnější pokračování. Dalo by se předpokládat, že v době sofistikovaných audio technologií budou hlasy Chipmunků (a Chipettek) nahrány nejmodernějšími technikami. Není tomu tak, producenti Ross Bagdasarian (jehož otec „munky“ vymyslel) a Janice Karman trvali na použití staré školy, která jejich typické hlasy zachytí, tak jako to udělal před padesáti lety Ross starší – zpomalením nahrávek na poloviční rychlost a následným znovu přehráním v běžné rychlosti.

Všichni zpívají! Všichni tančí! Všichni křičí Alvin!

V roce 2007 vstoupil do kin formou celovečerního filmu komiksový fenomén mnoha generací Alvin a Chipmunkové. V okurkové sezóně se hudebnímu skladateli Daveovi Sevillemu podařilo ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 1096 hlasů
 • -

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 101.61 CZK 254.40 CZK Přehrát online

Recenze filmu Alvin a Chipmunkové 2

 • Recenze Alvin a Chipmunkové 2 na MovieZone

  Recenze MovieZone 20

  Trojice zpívajících veverčáků se vydává na střední školu a nutí diváka uvažovat o tom, že sebevražda je vlastně docela fajn nápad. Naprosto nekoukatelná věc plná písniček, co se nedají poslouchat, herců, co ze sebe dělají blbce a příběhu, který by vymyslel i člověk, jenž se probudil po silvestrovské kalbě v obležení lahváčů. Tenhle film je tak špatný, že se to slovy nedá vyjádřit.

 • Recenze Alvin a Chipmunkové 2 na fffilm

  Recenze fffilm 30

  Musím psát o čem to je? Nemusím, viďte... O prvním dílu jsem se moc dlouze nerozepisoval , takže jen pár slov o tom, proč je dvojka horší: Jason Scott Lee je ve filmu celkem asi 5 minut. Má to být o tom, že Chipmunkové začnou chodit do školy, ale v celém filmu není ani vteřina toho, že by se učili (ať už doma nebo ve škole). Zatímco v jedničce se zpívaly ve "veverčí úpravě" slavné nadčasové slágry, ve dvojce to jsou jakési sračky od Beyoncé a podobných. V českém dabingu jsem místy vůbec nerozuměl, co veverky říkají. G-Force je ve srovnání s tímto filmem geniální dílo, a to naprosto ve všech ohledech. P.S: Ty tři nové veverky ženského pohlaví mluví v českém dabingu slovensky ! Je to evidentně dramatický záměr, ale nějak mi uniká jeho smysl (v originále mluví anglicky stejně jako všichni ostatní) a obávám se, že nejmenší děti tento divný domorodý jazyk prostě neznají.

Související články k filmu Alvin a Chipmunkové 2

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Víkend s nejvyšší tržbou všech dob, mají za sebou kina v USA

  Víkend s nejvyšší tržbou všech dob, mají za sebou kina v USA

  28. 12. 2009 12:18 Nejlepší víkendové tržby všech dob mají za sebou kina v USA. Dosáhly jich i díky sci-fi filmu Avatar režisére Jamese Camerona. Informovala o tom agentura DPA.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Chipmunkům se trochu podobáme, přiznávaji dabérky veverek.

  Chipmunkům se trochu podobáme, přiznávaji dabérky veverek.

  25. 12. 2009 15:30 V roce 2007 se kreslená komedie Alvin a Chipmunkové stala filmovým trhákem. V jejim pokračování, který dnes vstoupil do českých kin se populární bratři Chipmunkové setkávají se skupinou zpívajících veveřic. Dvě z nich v původní verzi filmu namluvily herečky Amy Poehlerová a Christina Applegateová. Vypadáme, říkají v rozhovoru s agenturou Reuters, jako bychom měly trochu genů Chipmunků v sobě.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Alvin a Chipmunkové 2

  Alvin a Chipmunkové 2

  20. 12. 2009 08:42 V roce 2007 vstoupil do kin formou celovečerního filmu komiksový fenomén mnoha generací Alvin a Chipmunkové. V okurkové sezóně se hudebnímu skladateli Daveovi Sevillemu podařilo ze zpívajících Chipmunků Alvina, Simona a Teodora udělat filmovou senzaci, a to i přesto, že toto nekontrolovatelné trio zdevastovalo svému kamarádovi Daveovi dům, ohrozilo kariéru a převrátilo život vzhůru nohama.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.