Plakát k filmu: Alois Nebel

Alois Nebel Alois Nebel

dokina.cz
6,7

Premiéra 29. 9. 2011
Česká Republika, 2011, 80 min

Žánr:
animovaný
Režie:
Tomáš Luňák | celý štáb
Hrají:
Karel Roden, Miroslav Krobot, Tereza Voříšková | všichni herci

Píše se konec osmdesátých let. Alois Nebel pracuje jako výpravčí v malé stanici Bílý potokuž dlouhá léta. Alois Nebel je samotář. Jeho dny na stanici plynou v poklidu až do chvíle,kdy na půdě stanice objeví skrývajícího se dezertéra Voloďu. Od té chvíle se začnou kolemstanice dít podivné věci. Aloise začnou pronásledovat halucinace. Klid nachází jedině natoaletě, kterou proměnil v knihovnu jízdních řádů.

Adaptaci grafické románové trilogie Alois Nebel (Bílý Potok, Hlavní nádraží, Zlaté hory) upravili do filmové podoby Jaroslav Rudiš a Jaromír 99, režie se ujal Tomáš Luňák. Pro zachování výtvarného stylu předlohya zároveň k dosažení co největší míry reálnosti jsme zvolili technologii rotoscopingu, kterákombinuje hraný a animovaný film. Scéna natočená v reálu s herci je posléze překreslenaa po jednotlivých oknech animována.

Píše se konec osmdesátých let. Alois Nebel pracuje jako výpravčí v malé stanici Bílý potokuž dlouhá léta. Alois Nebel je samotář. Jeho dny na stanici plynou v poklidu až do ... celý popis


Mediadesk
Trailery Program Fotogalerie
Vaše hodnocení: 1105 hlasů
  • -
  • -
  • -

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 60.00 CZK 90.00 CZK Přehrát online

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.