Plakát k filmu: Albert Nobbs

Albert Nobbs Albert Nobbs

dokina.cz
6,3

USA, Anglie, Francie, Irsko, 2011, 113 min

Žánr:
drama
Režie:
Rodrigo García | celý štáb
Hrají:
Glenn Close | všichni herci

Glenn Closeová, která filmu získala tři oscarové nominace, exceluje jako Albert Nobbs, žena vydávající se za muže v Irsku 19. století. Introvertní hotelový číšník, který skrývá tajemství a příšernou minulost, těžce pracuje, aby vydělal co nejvíc peněz a mohl si koupit vlastní obchod a najít si manželku. Tajně si vyhlídne svůdnou služku Helen, ale příjezd jiného muže do hotelu jejich vztah komplikuje. Glenn Closeová v adaptaci povídky George Moorea působila už v divadelním zpracování na Broadwayi v roce 1982. Od té doby vyvíjela snahu o přenesení tohoto pozoruhodného příběhu na stříbrné plátno. Právě toto úsilí přineslo také nepochybný vrchol její fantastické herecké dráhy. Herečka získala oscarovou nominaci pro Nejlepší herečku v hlavní roli a Janet McTeerová byla nominována jako Nejlepší herečka ve vedlejší roli.

Glenn Closeová, která filmu získala tři oscarové nominace, exceluje jako Albert Nobbs, žena vydávající se za muže v Irsku 19. století. Introvertní hotelový číšník, který skrývá ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 236 hlasů
  • -

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.