Plakát k filmu: Akáty

Akáty Las acacias

dokina.cz
7,8

2011, 82 min

Režie:
| celý štáb
Hrají:
| všichni herci

Minimalistická road movie sleduje cestu řidiče Rubéna, který převáží dřevo z Paraguaye do Buenos Aires. Jeho monotónní život naruší pasažérka Jacinta s pětiměsíční dcerkou Anahí. Jednoduchý, nedramatický snímek citlivě vypovídá o sblížení dvou osamělých lidí. Příběh se odvíjí téměř bez dialogů a jeho pomalé tempo nenápadně odhaluje skutečné lidské drama, skryté v drobných změnách interakcí mezi postavami. Bezprostřednost kamery, která se omezuje na stísněný prostor kamionu, nedějovost a práce s přirozeným zvukem nutí diváka k autentickému prožitku dlouhé cesty, během níž si vytvoří k hrdinům silné pouto.

Minimalistická road movie sleduje cestu řidiče Rubéna, který převáží dřevo z Paraguaye do Buenos Aires. Jeho monotónní život naruší pasažérka Jacinta s pětiměsíční dcerkou Anahí. ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 1 hlasů
  • -

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.